Висланий з Будапешта дипломат повернувся в Україну - МЗС

Висланий з Будапешта дипломат повернувся в Україну - МЗС

Укрінформ
Український дипломат, якого вислали з Будапешта, повернувся в Україну, а угорський консул залишив територію нашої держави. 

Про це у коментарі Укрінформу заявила речник Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца. 

"Угорський консул 6 жовтня залишив територію України і, відповідно, наш дипломат виїхав з Угорщини, як це було і передбачено, протягом 72 годин, він уже в Україні", - сказала Беца.

Вона підкреслила, що, на думку МЗС, відповідь угорської сторони є неадекватною і непропорційною, оскільки з Угорщини був висланий дипломат посольства, який виконував консульські функції. 

"Ми з посольства нікого не висилали. Ми вислали з консульської установи у Береговому конкретну консульську особу, яка порушила законодавство України і Віденську конвенцію про консульські зносини, а з нашого боку під удар потрапила людина, еквівалентна за посадою, але не за статусом", - наголосила Беца.

Читайте також: Клімкін назвав неадекватною заяву Угорщини про висилку українського консула

Як повідомляв Укрінформ, 4 жовтня через роздачу угорського громадянства у Береговому Україна вручила ноту послу Угорщини Ерно Кешкеню про вислання консула Угорщини в Береговому. Він мав залишити територію держави протягом 72 годин. Угорщина вирішила у відповідь вислати українського дипломата.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-