Дещиця прокоментував публікацію у польській газеті інтерв'ю з ватажком “ДНР”

Дещиця прокоментував публікацію у польській газеті інтерв'ю з ватажком “ДНР”

Ексклюзив
Укрінформ
Посол України в Польщі Андрій Дещиця висловив протест головному редактору газети Rzeczpospolita з приводу публікації в ній інтерв'ю з так званим главою “ДНР” Денисом Пушиліним.

Про це йдеться в листі на адресу головного редактора газети Rzeczpospolita Богуслава Хработи, що є в розпорядженні Укрінформу.

“З великим занепокоєнням і розчаруванням я сприйняв інтерв'ю на шпальтах авторитетної і поважної газети Rzeczpospolita авторства Руслана Шошина з поплічником російських злочинців міжнародного масштабу, “лідером” терористичної організації “донецька народна республіка” Денисом Пушиліним”, - йдеться в листі Дещиці.

За його словами, “неприйнятним” є факт надання на шпальтах видання місця для пропагування злочинної пропаганди людині, яка відповідає за порушення територіальної цілісності і суверенітету України, а також бере особисту участь в агресії й окупації Росією частини території України.

“Я хочу нагадати, що на сумлінні цих “лідерів” самозваних терористичних організацій “ДНР” та “ЛНР” є кров тисяч невинних громадян України, зокрема й польської національності. Агресивна політика Кремля, яка реалізовується також і за посередництвом таких осіб як Пушилін, створює загрозу для безпеки як України так і Польщі”, - наголосив український дипломат.

Як підкреслив Дещиця, послідовне і брутальне порушення Росією міжнародного права “вимагає рішучого спротиву, а не інформаційної підтримки”.

Читайте також: У “ДНР” погоджували з Кремлем зміни у “владі” після вбивства Захарченка

Він констатував, що не може погодитися з тим, що впливове польське видання дає можливість представнику злочинної ідеології поширювати думку, яка підтримує і намагається легалізувати окупацію і зміну державних кордонів силою.

“Публікація цього інтерв’ю шкодить не лише іміджу газети, а й Польщі”,- підкреслює посол.

Український дипломат звертає увагу, що своїм завданням як непостійний член Радбезу ООН Польща обрала дії щодо дотримання міжнародного права. Зокрема, і під час виступу на Генасамблеї ООН 26 вересня президент Польщі Анджей Дуда сказав, що жодне порушення міжнародного права не може бути виправдане різними “перекрученими словесними визначеннями”.

“Сприймаю опубліковане вами інтерв'ю саме як зловживання свободою слова і принципами журналістської етики”, - наголосив у листі Дещиця.

На його думку, публікація цього інтерв’ю є “неприхильним і болючим жестом” з боку видання щодо України і приязного Польщі українського народу, адже ціною власного життя українці сьогодні захищають не лише власний суверенітет, але й безпеку Польщі й усієї Європи.

Як інформувалося, напередодні Rzeczpospolita опублікувала інтерв'ю з Пушиліним, назвавши його “лідером Донецької республіки”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-