Законопроект про всеукраїнський референдум направлять Венеційській комісії

Законопроект про всеукраїнський референдум направлять Венеційській комісії

Укрінформ
Автори законопроекту «Про всеукраїнський референдум» планують направити його до Венеціанської комісії для надання оцінки.

Про це під час круглого столу «Проблеми законодавчого забезпечення проведення референдумів в Україні» у Верховній Раді сказала один із авторів документа Світлана Заліщук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми хочемо направити цей законопроект до Венеціанської комісії. Ми маємо деякі нові правки, пов’язані з тим, що були зміни до Конституції, і ми повинні зараз урегулювати законопроект у відповідності до вже ухваленого законодавства», - зазначила депутат.

Вона підкреслила, що ухвалення законопроекту №2145а є зобов’язанням народних депутатів, які ставили свій підпис під коаліційний угодою.

«Законопроект забезпечує державу від проведення маніпулятивних законопроектів, особливо в умовах значного впливу РФ на інформаційний простір, суспільну думку наших виборців», - сказала Заліщук.

Читайте також: На референдумі щодо НАТО "за" проголосували б 67% українців

За її словами, у законопроекті закладені норми, які дають змогу ефективніше боротися з таким втручанням Росії під час волевиявлення українців. «Це, зокрема, відбувається через унеможливлення агітації, яка містить заклики до ліквідації незалежності України, зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави. Така агітація категорично забороняється чинним законопроектом», - зазначила політик.

Як повідомлялося, 26 квітня 2018 року Конституційний Суд визнав неконституційним закон "Про всеукраїнський референдум", ухвалений парламентом 6 листопада 2012 року.

У червні 2015 року ряд народних депутатів зареєстрували законопроект № 2145а «Про всеукраїнський референдум», розроблений робочою групою на чолі із колишнім головою ЦВК Володимиром Шаповалом.

9 серпня Центральна виборча комісія звернулася до Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень у зв’язку з неузгодженостями законодавства про референдуми, можливості призначення в установленому законом порядку Центрвиборчкомом перших і додаткових місцевих виборів без проведення місцевого референдуму щодо підтримки добровільного об’єднання територіальних громад, добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади.

Необхідність такого звернення у ЦВК обгрунтували тим, що закон "Про всеукраїнський референдум", ухвалений 2012 року, рішенням Конституційного Суду від 26 квітня 2018 року було визнано неконституційним. При цьому виникла правова невизначеність стосовно дії Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" 1991 року, який було скасовано вказаним законом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-