“Паспортний скандал” з Угорщиною може грати на користь Україні - радник Клімкіна

“Паспортний скандал” з Угорщиною може грати на користь Україні - радник Клімкіна

Укрінформ
Українці на Закарпатті отримують угорські паспорти, аби використовувати їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнювати таким чином угорську спільноту.

Про це в ефірі Громадського заявив радник міністра закордонних справ України Тарас Качка.

За його словами, громадяни України з другим угорським паспортом не використовують його для того, аби жити в Угорщині. Вони радше працевлаштовуються у тих країнах ЄС, де для українців ринок праці важко доступний — це Франція, Нідерланди тощо.

Крім того, Качка сказав, що Угорщина перебуває в Європарламенті на межі того, що її можуть позбавити права голосу в ЄС через недотримання фундаментальних прав. “Тому ця ситуація може навіть грати на користь Україні”, - вважає він.

Читайте також: Угорський консул на Закарпатті не залишиться в Україні - Клімкін

Як повідомлялося, 19 вересня Укрінформ опублікував відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України у консульстві Угорщини в Береговому угорських паспортів. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями - не повідомляти про отримання документів українській владі. При цьому громадяни України вголос присягали на вірність Угорщині.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини.

У свою чергу міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що після скандалу через оприлюднення відео угорці можуть вдатися до нових кроків з метою уповільнення інтеграції України до ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-