Рада звільнила 13 із 15 членів ЦВК

Рада звільнила 13 із 15 членів ЦВК

Укрінформ
Рада звільнила 13 із 15-ти членів Центральної виборчої комісії, термін повноважень яких завершився.

За ухвалення постанови 4789-д "Про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії" проголосували 278 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, ВР звільнила голову ЦВК Михайла Охендовського, його заступників Андрія Магеру та Жанну Усенко-Чорну, секретаря комісії Тетяну Лукаш, а також членів ЦВК Тамару Астахову, Юрія Данилевського, Ігоря Жиденка, Броніслава Райковського, Олександра Чупахіна, Юлію Швець, Олександра Шелестова та Валерія Шелудька, термін повноважень яких завершилися 1 червня 2014 року, а також члена ЦВК Олександра Осадчука, повноваження якого вичерпалися 3 лютого 2017 року.

Водночас свої посади зберігають обрана у квітні 2014 за квотою «Свободи» Катерина Махніцька і Олег Діденко, що обирався за квотою партії "УДАР", строк повноважень яких закінчується у 2021 році.

Відповідно до закону термін повноважень членів Центральної виборчої комісії становить 7 років.

Верховна Рада за поданням Президента призначає та звільняє членів ЦВК, згідно з пунктом 21 ч. 1 ст. 85 Конституції України.

Читайте також: Порошенко закликає Раду підтримати зміни до Конституції щодо ЄС і НАТО

Як повідомляв Укрінформ, 18 вересня Рада ухвалила внесений Головою ВР Андрієм Парубієм закон "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" і збільшила кількісний склад ЦВК з 15 до 17 осіб.

19 вересня у залі пленарних засідань Парубій підписав цей закон і направив його на підпис Президенту Петру Порошенку. Того ж дня закон підписав і глава держави.

1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК, у лютому 2017 року - ще одного члена комісії.

Президент 23 січня 2018 року підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії, у списку - 14 кандидатів. Глава держави також підписав лист про звільнення нинішніх членів ЦВК.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-