Жодна країна не визначатиме державний устрій України - Президент

Жодна країна не визначатиме державний устрій України - Президент

Фото
Укрінформ
Україна є унітарною державою і жодна іноземна країна не вирішуватиме, яким має бути її устрій.

Про це заявив Президент Петро Порошенко на 15-ій Щорічній конференції YES, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна є унітарною державою і ніколи не прийме зовнішній тиск, який намагатиметься змінити структуру нашої країни. Ані Росія, Москва, ані Брюссель, ані Вашингтон не будуть вирішувати, якою бути Україні. Це — суверенне право українських громадян”, - наголосив Порошенко.

Він також підкреслив, що у Мінську, коли укладалися угоди 2015 року, ніколи не йшлося ані про політичну автономію, ані про федералізацію України.

Водночас глава держави запевнив, що Україна готова провести місцеві вибори на нині окупованій Росією території Донецької і Луганської областей, проте лише за умови дотримання безпекових умов.

“Ми чотири роки чекаємо, коли вони будуть виконані з боку Росії, але - жодного, ані найменшого кроку для реалізації Мінських угод (з боку Росії — ред.). Навіть більше, тепер нові ведуться розмови про фейкові вибори на окупованих територіях. Як можна собі уявити, щоб вибори проходили під дулами кулеметів, у той час, як 45 тисяч військових і найманців з Росії там? Це вільні будуть вибори? Це — відповідальність Росії”, - підкреслив Президент.

На його думку, єдине, що може зупинити таке ставлення з боку Росії, - це рішення Ради Безпеки ООН про введення миротворців. 

Читайте також: ЄС як історичний проект може бути завершеним лише з Україною — Порошенко

За словами Президента, наступного ж дня після того, як на Донбас прийдуть миротворці ООН, Росія забере свою армію, а незаконні банформування будуть роззброєні, Україна готова запустити політичний процес.

Як відомо, 7 вересня бойовики на окупованих територіях Донецької та Луганської областей призначили на 11 листопада "вибори". 

У МЗС України заявили, що наміри окупаційної адміністрації РФ провести так звані позачергові вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу грубо порушують зобов'язання Росії як сторони Мінських домовленостей.

Фото на першій сторінці: YES © 2018. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий та Олександр Пілюгін

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-