САП передало до суду клопотання щодо запобіжного заходу Омеляну

САП передало до суду клопотання щодо запобіжного заходу Омеляну

Укрінформ
До Солом'янського райсуду столиці надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. 

Про це повідомила Укрінформу прес-секретар суду Яна Квітченко.

"До суду вже надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу міністру інфраструктури Володимиру Омеляну", - сказала вона.

Вона додала, що клопотання САП розглядатиме суддя Ганна Сергієнко. Про час його розгляду  буде повідомлено додатково.

Як повідомляв Укрінформ, НАБУ 13 вересня повідомило про підозру у незаконному збагаченні  міністру інфраструктури Омеляну.

За даними слідства, витрати  Омеляна не збігаються з офіційними доходами. Зазначається, що він з  2000 року по теперішній час перебуває на державній службі. А у період з 1.01.2000 по 26.04.2018 отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витрати його склали лише в період із 2008  по 26.04.2015 року щонайменше 3,45 млн грн.

Детективи НАБУ з’ясували, що у 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи. 

Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тис. дол. США та 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 грн. 

Крім того, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн.

Читайте також: НАБУ пояснило, у чому підозрюють Омеляна

У НАБУ стверджують, що у декларації за два роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою.  

Крім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного у 2016 році.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з травня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-