Раді пропонують уточнити визначення агресивного телеконтенту

Раді пропонують уточнити визначення агресивного телеконтенту

Укрінформ
У ВР зареєстровано законопроект №9068 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо посилення інформаційної безпеки та протидії державі-агресору в інформаційній сфері».

Співавторами законодавчої ініціативи виступили вісім народних депутатів, зокрема голова фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов, лідер фракції «Народний фронт» Максим Бурбак, голова фракції «Радикальна партія» Олег Ляшко, голова фракції «Об'єднання «Самопоміч» Олег Березюк і голова комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної діяльності Вікторія Сюмар, повідомляється на сайті парламенту.

«Україна перебуває у стані гібридної війни з Російською Федерацією з 2014 року. В той же час, того інструментарію для боротьби з російськими впливами на український медійний та інформаційний простір, що існує на сьогодні, не вистачає для ефективної протидії російській пропаганді та трансляції її повідомлень українськими медіа. В умовах, коли гібридизація інформаційного простору загрожує суверенітету держави, необхідно приймати рішення для його захисту - в той же час, спираючись на міжнародні стандарти захисту прав людини», - йдеться в пояснювальній записці.

 При цьому розробники законопроекту звертають увагу на те, що чинна система санкцій, які може накладати Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, часто виявляється неефективною, оскільки жодним чином не впливає на поліпшення редакційної політики мовників і не призводить до усунення порушень законодавства у контенті, що транслюється.

Законопроектом пропонується дещо видозмінити типи контенту, заборонені до трансляції телерадіомовниками. Пропонується більш чітко ввести такі категорії забороненого контенту, як «вислови, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, якщо така трансляція переслідує мету розпалювання ворожнечі та ненависті» та «термінологія, що суперечить Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Також, згідно з проектом закону, пропонується внести зміни до статті 72 закону України «Про телебачення і радіомовлення». Вони спрямовані, передусім, на кодифікацію норм, які стосуються санкцій за порушення цього закону.

Так, передбачено посилення відповідальності мовників (до 25% від суми ліцензійного збору та без застосування санкції у вигляді попередження) за трансляцію телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, які виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України. Разом з тим вводиться відповідальність за подання неправдивої інформації у документах на отримання ліцензії, а також у структурі власності мовників і провайдерів.

Читайте також: Комітет ВР підготував перші законопроекти у сфері інформбезпеки - спікер

Як повідомлялося, голова Верховної Ради Андрій Парубій під час форуму «Повна мобілізація: спільний план дій» заявив про те, що Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підготував перші законопроекти щодо посилення інформаційної безпеки України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-