Президент вніс законопроект

Президент вніс законопроект "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"

Укрінформ
Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

"Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який було зареєстровано за номером 9055", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Угоди про біженців і міграцію: Порошенко затвердив склад делегацій в ООН

Зазначається, що документ підготовлений у тісній взаємодії з експертами Ради Європи, представниками професійної юридичної та адвокатської спільноти і був затверджений Радою з питань судової реформи. Звіт європейських експертів підтверджує відповідність положень законопроекту стандартам Ради Європи.

"Метою законопроекту є приведення засад діяльності адвокатури у відповідність до кращих міжнародних стандартів, сприяння формуванню єдиної правничої професії та практичній реалізації в Україні принципу верховенства права, забезпечення ефективного захисту адвокатурою прав і свобод громадян", - поінформували в АП.

Читайте також: Президент доручив закласти у бюджет підвищення зарплати військовим на 30%

Зокрема, законопроект спрямований на зміцнення професійних прав і гарантій діяльності адвокатів, забезпечення високих етичних стандартів та якості правничої допомоги, доступ до адвокатської професії без безпідставного обмеження та корупційних ризиків, розвиток і функціонування адвокатського самоврядування на принципах саморегулювання та децентралізації в межах єдиної Національної асоціації адвокатів України.

"Це наступний крок на виконання Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів. Ухвалення цього законопроекту зміцнить адвокатуру, дасть можливість адвокатам ефективно використовувати свої права, гарантії діяльності та виконувати обов'язки на засадах дійсної, а не формальної рівності в судовому процесі. Водночас, значна увага приділяється дотриманню стандартів етики та якості в адвокатській діяльності та зміцненню адвокатського самоврядування", - сказав заступник глави Адміністрації Президента та координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов, коментуючи законопроект.

Читайте також: Президент планує неформальну зустріч із фракцією БПП

Він додав, що загальна мета - більш ефективний захист прав і свобод громадян, що і є головним завданням адвокатури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-