СБУ викрила підготовку Росії до втручання у майбутні президентські вибори

СБУ викрила підготовку Росії до втручання у майбутні президентські вибори

Укрінформ
На Дніпропетровщині співробітники СБУ у серпні викрили та заблокували діяльність мережі Інтернет-агітаторів, яких російські спецслужби залучили до заходів із підготовки до втручання у хід проведення майбутніх виборів Президента України.

На Дніпропетровщині співробітники СБУ впродовж серпня викрили та заблокували діяльність мережі Інтернет-агітаторів, яких російські спецслужби залучили до заходів із підготовки до втручання у хід проведення майбутніх виборів Президента України.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

“Оперативники СБУ встановили, що російські спецслужби залучили до «співпраці» через комунікативні можливості Інтернету жителів міст Дніпро, Кривий Ріг та Нікополь, які є адміністраторами груп у соціальних мережах. Спецслужби РФ поставили задання із підготовки «плацдарму» для проведення заздалегідь запланованих заходів із впливу на хід проведення майбутніх виборів Президента України через маніпулювання громадською думкою Інтернет-користувачів”, - йдеться в повідомленні.

Як з'ясували співробітники спецслужби, серед завдань, що ставились представниками країни-агресора, був пошук блогерів та активних дописувачів груп соціальних мереж, які за грошову винагороду мали публікувати надіслані з Росії політичні новини. 

Адміністратори також мали залучити «підставних» осіб для реєстрації Інтернет-сайтів в українському сегменті доменних імен, поінформували в СБУ, зазначивши, що за вказані дії росіяни пропонували грошову винагороду. “Мешканець Дніпра мав ще й самостійно відшукати та замовити послуги із просування Інтернет-ресурсів та контенту у ІТ-компаніях, розташованих у південно-східних регіонах України. За задумом спецслужб Росії, такі дії мали приховати їхню причетність до поширення «фейкових» новин та популяризації окремих проросійських учасників виборчого процесу”, - додали у спецслужбі.

Крім того, за даними СБУ, російські куратори планували заходи для загострення суспільно-політичної ситуації в Україні напередодні та під час проведення виборів Президента. “Для цього виконавці повинні були «перекручувати» новини для дискредитації органів державної влади і місцевого самоврядування та створити у соціальних мережах групи нібито патріотичного направлення. На цих ресурсах була запланована публікація деструктивних матеріалів, у тому числі із закликами до насильницької зміни конституційного ладу України та порушення її територіальної цілісності”, - підкреслюється в повідомленні.

Слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження про вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, проводяться слідчі (розшукові) дії із збирання доказів, необхідних для притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-