В Інституті судових експертиз пояснили, чому Савченко не пройшла поліграф

В Інституті судових експертиз пояснили, чому Савченко не пройшла поліграф

Відео
Укрінформ
Народний депутат України Надія Савченко, яку підозрюють за статтями про теракт, відмовилась проходити психофізіологічну експертизу на поліграфі до погодження переліку питань, які вона хоче винести на дослідження.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, де за постановою слідчого на 24 липня було призначено проведення психологічного дослідження Савченко.

Зокрема зазначається, що проведення перевірки на поліграфі було ініціативою Савченко і вона ж запропонувала запитання для дослідження. Однак, перед оголошенням початку проведення експертизи категорично відмовилась від проходження перевірки мотивуючи це тим, що виникли непорозуміння зі слідчим у контексті постановки запитань.

"Проведення експертизи 24 серпня 2018 року – виключно бажання Надії Савченко, вона була запроваджена за її особистим клопотанням. Вона власноруч написала перелік питань, які її цікавили. Але сьогодні вже після прибуття в Інститут на дослідження, з’ясувалося що питання не відповідали змісту постанови про призначення судово-психологічної експертизи. Надія Савченко відмовилась від проходження дослідження, до того моменту поки нею не буде з’ясовано і погоджено повний перелік питань, які вона хоче винести на дослідження», – пояснив голова комісії експертів, завідувач відділу психологічних досліджень КНДІСЕ Юрій Ірхін.

Він також підкреслив, що постановка запитань, їх тлумачення та зміст не належить до компетенції судових експертів. Замовником експертизи є орган досудового розслідування, тобто слідчий і відповідно всі процесуальні питання Надією Савченко та стороною її захисту, тобто адвокатом, мають бути погоджені зі слідчими.

Окремо уточнюється, що участь адвоката в проведенні судово-експертних досліджень є компетенцією виключно замовника експертизи, тобто слідчий приймає рішення щодо доцільності участі адвоката.

"Сьогодні Надія Савченко власноруч написала заяву про відмову про проходження експертизи. Експертами було прийнято рішення повідомити орган досудового слідства про неможливість надання висновку в офіційному порядку, оскільки саме дослідження не відбулося", - підсумовується в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, на вівторок, 24 липня, в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз була призначена психофізіологічна експертиза на поліграфі Надії Савченко, однак вона її не пройшла.

"В установу знову не допустили адвокатів Савченко, посилаючись, що не дозволяє слідчий. Вони не узгодили свої дії і нікого не допустили. Надія глянула на питання, вони ті самі... викривлені і з відтінком вини. Вона відмовилась від цього (перевірки - ред.)", - повідомила сестра народного депутата Віра Савченко.

Як відомо, 22 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 травня без права внесення застави. Згодом суд двічі продовжував термін тримання Савченко під арештом - до 13 липня і до 10 вересня відповідно.

13 квітня перевірка Савченко на поліграфі була перервана через стан її здоров'я. А 17 квітня вона пройшла допит на поліграфі у слідчому ізоляторі СБУ.

Читайте також: Савченко відмовилася проходити поліграф - не сподобалися питання

4 червня Служба безпеки повідомила, що результати експертизи з використанням поліграфу свідчать, що народний депутат Савченко розробила чіткий план вбивства керівників України. Поліграф також засвідчив, що вона готувалася здійснити теракт в Урядовому кварталі та будівлі Верховної Ради.

5 червня адвокат Савченко Костянтин Глоба виступив за проведення повторної перевірки її на поліграфі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-