Справа Холодницького: Шабунін побоюється, що рішення комісії буде

Справа Холодницького: Шабунін побоюється, що рішення комісії буде "закритим"

Укрінформ
В Антикорупційній організації "Центр протидії корупції" побоюються, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у закритому режимі ухвалюватиме рішення про те, чи звільняти главу САП Назара Холодницького.

Про це Громадському сказав глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його словами, підставою для побоювань є те, що сьогодні, 24 липня, комісія проводила засідання в закритому режимі, згідно з ухвалою самої комісії.

Шабунін вважає, що рішення про звільнення Холодницького з посади має ухвалюватися за рекомендацією Ради прокурорів України та за наявності визначених законом "Про прокуратуру" підстав, яких, відповідно до висновку КДКП, немає.

Комісія прокурорів 26 липня вирішить, чи звільняти керівника САП Холодницького.

У комісії заперечують поширену раніше у ЗМІ інформацію, начебто у висновку комісії прокурорів доповідач у дисциплінарній справі щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького рекомендує накласти на нього догану та не звільняти.

Читайте також: Грубі порушення та розголошення даних: НАБУ просить зняти Холодницького

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що не згоден з висновками члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП), який пропонує не звільнити, а винести догану Холодницькому. Тоді Холодницький заявив про тиск Ситника на Комісію прокурорів.

Як повідомляв Укрінформ, генпрокурор і директор НАБУ 30 березня направили до КДКП скарги на керівника САП про вчинення ним дисциплінарних порушень, у яких просять звільнити Холодницького з посади. У скаргах НАБУ та ГПУ описано п'ять епізодів порушень Холодницького. Зокрема, керівнику САП закидають перешкоджання у розслідуванні низки кримінальних проваджень НАБУ.

Читайте також: Холодницький порадив Ситнику "вчити матчастину"

Після розподілу дисциплінарна справа щодо керівника САП потрапила до члена КДКП Олександра Ковальчука, який до обрання на цю посаду у 2017 році працював заступником декана юридичного факультету Університету ім. Шевченка. Дисциплінарна перевірка щодо Холодницького тривала два місяці, після чого була продовжена ще на один місяць.

Висновок член КДКП підготував на початку липня.

Директор НАБУ Артем Ситник направив заперечення на цей висновок члена КДКП, який пропонує не звільнити, а винести догану керівнику САП Холодницькому.

Комісія прокурорів 26 липня вирішить, чи звільняти керівника САП Холодницького.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-