Зелені вимагають 7 років ув’язнення забруднювачам річок

Зелені вимагають 7 років ув’язнення забруднювачам річок

904
Ukrinform
У п'ятницю, 13 липня, на площі Конституції Партія зелених України спільно з екологами,  громадськими організаціям та представниками різних міст України провела акцію «Мертві річки - мертва країна».

Про це повідомляє прес-служба Партії зелених України

«Щороку стан річок, озер та підземних вод в Україні погіршується. До цього призводять забруднення вод викидами з підприємств, надмірне використання водних ресурсів та зміна клімату», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цього дня українські Зелені привезли до стін парламенту воду з усієї України, щоб наочно продемонструвати депутатам якість води в українських річках. Зокрема, активісти привезли воду з Дніпра, Дністра, Південного Бугу, Тиси, Латориці й Тясмину.

«Проблемі забруднення річок в Україні не наділяється достатньої уваги. А річки -  це артерії нашої країни, які дають нам все, що потрібно для життя: їжу, транспорт, воду, відпочинок» - прокоментував ситуацію заступник голови політичної ради Партії зелених України Олександр Зіскін. 

Звертається увага на те, що Зелені вимагають від парламенту збільшити відповідальність за забруднення українських річок й підготували проект відповідного закону. 

«Ми вимагаємо затвердити у законі серйозні кримінальні покарання до 7 років ув’язнення забруднювачам українських річок. Крім того, потрібно посилити адміністративну відповідальність, щоб люди нарешті зрозуміли, що, забруднюючи річки, можна втратити все своє майно й кошти», -  обгрунтував позицію активістів голова політичної ради Партії зелених України Віталій Кононов. 

У свою чергу, народний депутат України Сергій Рудик підтримав вимоги мітингувальників й пообіцяв розглянути проект закону, підготовленого Зеленими. 

«Потрібно посилити  кримінальну відповідальність позбавленням волі на строк від 3 до 7 років за нищення українських річок та зберегти водні артерії для майбутніх поколінь. Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України», підготовленому й врученому мені сьогодні Партією зелених України біля стін парламенту, – бути. Більше того, урядом вже давно прийнята програма очищення українських річок до 2021 року, але вона не виконується», - зауважив Рудик. 

Не оминули Зелені й відповідальність виконавчої влади. Після Верховної Ради активісти прийшли під стіни уряду, де озвучили свої вимоги до роботи чиновників на місцях. 

Читайте також: “Законом Южаніної” євробляхерів не вгамуєш. Та й чи потрібен він їм?

Учасники акції наголосили, що навіть після розширення повноважень місцевих органів самоврядування чиновники на місцях продовжують тільки спостерігати за екологічним лихом і не роблять нічого для збереження українських річок.

Зелені України запевняють, що будуть слідкувати за подальшою долею поданого проекту закону й  інформуватимуть громадськість.

Як повідомляв Укрінформ, 13 липня під час години запитань до уряду Прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що фінансування для покращення екологічного стану річок може бути залучене від міжнародних партнерів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-