У Порошенка кажуть, що Україна стоїть на порозі членства до НАТО

У Порошенка кажуть, що Україна стоїть на порозі членства до НАТО

Відео
Укрінформ
Завтра Президент Петро Порошенко матиме більше 15 двосторонніх зустрічей з лідерами держав-членів НАТО, аби зміцнити двосторонню співпрацю і посилити ті сигнали, які сьогодні були зафіксовані в тексті заяви саміту НАТО.

Про це "Прямому" заявив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.

"Саміт щойно стартував, а ми вже маємо практичний результат – це заява, в якій фактично робиться підсумок майже чотирирічної роботи президента і його команди. Йдеться про підтвердження перспективи членства України в НАТО. Це також визнання наших реформ. Звичайно, завтра ми ці сигнали будемо підсилювати", - заявив Єлісєєв.

Читайте також: НАТО підтверджує прагнення України увійти до Альянсу - декларація саміту

За його словами, завтра делегація працюватиме задля того, аби чітко зафіксували подальші реформи, які треба зробити з точки зору остаточного наближення до критеріїв НАТО.

"Буде йтися також про наповнення існуючих трастових фондів НАТО. Для нас принципово важливе підтвердження санаційної політики з боку країн-партнерів, а також, звичайно, питання, пов’язане з протидією російської агресії і російським гібридним втручанням у внутрішні справи України", - сказав він.

Читайте також: НАТО має рішуче реагувати на дії Росії - Трюдо

Також, за словами Єлісєєва, щодо питання вступу України до НАТО в майбутньому реально йдеться про поглиблену інтеграцію.

"Ми будемо додавати слова не "поглиблена інтеграція" і "пришвидшення інтеграції". Тому ми зараз вже є країна-аспірант, фактично країна, яка стоїть на порозі членства в НАТО. І для нас дуже важливо тепер забезпечити максимальний консенсус серед усіх країн-членів НАТО щодо нашого членства", - додав він.

За словами заступника глави АП, сьогоднішнє рішення – це ще раз великий удар по планах Кремля не дати Україні рухатися шляхом євроатлантичної інтеграції.

Читайте також: Порошенко вітає рішення саміту НАТО про зміцнення партнерства

"Саме агресія на Донбасі була спробою показати, що допоки існує конфлікт на території Україні, Україна не має жодних перспектив інтегруватися до НАТО. Тому сьогоднішня заява розвіяла ці міфи і ще раз підтвердила, що, незважаючи на те, що відбувається російська агресія - а рано чи пізно вона завершиться, за допомогою наших партнерів – Україна міцно крокує до членства в НАТО", - зазначив він.

Нагадаємо: у середу, 11 липня, північноатлантичний альянс схвалив суттєвий прогрес українських реформ та політично підтвердив прагнення держави до набуття членства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-