Парубій про "зависання" Центрвиборчкому:  У мене немає кнопки "226"

Парубій про "зависання" Центрвиборчкому: У мене немає кнопки "226"

955
Ukrinform
Позиції парламентських фракцій щодо оновлення складу Центральної виборчої комісії залишається незмінною. 

Про це Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, спілкуючись із журналістами у кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Моя позиція незмінна: я за те, щоб якнайшвидше був обраний і оновлений склад Центральної виборчої комісії. Але як я часто наголошую: у мене немає кнопки "226", і тому мені доводиться опиратись на позиції та рішення фракцій. Станом на сьогодні у мене немає інформації щодо зміни позиції фракцій щодо голосування по Центральній виборчій комісії. Як тільки я отримаю інші позицію, тут вам повідомлю про це", - зазначив Парубій. 

Водночас він зауважив, що як тільки розумітиме, що для прийняття рішення щодо оновлення ЦВК є 226 голосів і більше, відразу ж рекомендувати його на розгляд у четвер, 12 липня.

"Якщо не буде порозуміння між фракціями, звичайно, це питання не зможе бути на рогляді, оскільки воно призведе до того, що ми відставимо старе ЦВК, а нове не оберемо", - уточнив голова ВР. 

Читайте також: У БПП спростовують чутки про вихід з коаліції і розпуск Ради

Як повідомлялося, 5 липня Верховна Рада мала розглядати питання зміни складу Центральної виборчої комісії, однак ряд фракцій наполягали на необхідності перевнесення подання про призначення нових членів Центральної виборчої комісії, в якому передбачити 13 кандидатур замість 14, які раніше подав Президент Петро Порошенко. Окрім того, деякі фракції наполягали на тому, щоб у поданні були представлені кандидатури від усіх парламентських фракцій.

Фракція "Блоку Петра Порошенка" вимагала розгляду парламентом питання зміни складу ЦВК, і більшість фракцій залишила сесійну залу з вимогою невідкладного розгляду цього питання.

Таким чином, парламент не розглядав звільнення та призначення нових членів Центрвиборчкому.

Під час погоджувальної ради у понеділок Голова ВР повідомив, що до нього продовжують надходити пропозиції від фракцій щодо можливості оновлення ЦВК. При цьому він озвучив одну із них: аби в законі про ЦВК змінити кількісний склад комісії. 

11 липня голова факції "Народний фронт" Маским Бурбак заявив, що НФ проти внесення змін до закону про центральну виборчу комісію, які б передбачали збільшення кількості членів Центрвиборчкому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-