Покарання винних у нападі на ромів - частина міжнародних зобов’язань України - МЗС

Покарання винних у нападі на ромів - частина міжнародних зобов’язань України - МЗС

Укрінформ
Встановити істину та притягнути до відповідальності зловмисників за напад на табір ромів у Львові вимагає українське суспільство та міжнародно-правові зобов’язання України.

Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ.

"Встановлення істини та притягнення до відповідальності винних у скоєнні злочинів є тим, чого сьогодні так гостро потребує українське суспільство. Це також є важливою частиною міжнародно-правових зобов’язань України за багатьма міжнародними договорами нашої держави – починаючи з Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод", - ідеться в повідомленні.

У МЗС наголосили, що останні повідомлення про зухвалий нічний напад на поселення ромів у Львівській області викликали жах і обурення, проте нагадали, що це не перший випадок злочинів проти ромської громади на грунті ненависті, але цього разу його наслідком стала втрата життя людини – життя, яке становить найбільшу цінність і є основою всіх інших прав людини.

Зазначається, що Україна наразі стикається з численними викликами, але подолання дискримінації щодо ромів, усунення першопричин такої дискримінації та, як наслідок, насильства за ознакою національної належності, є надзвичайно важливим та невідкладним завданням.

"Приєднуємось до спільної заяви Міністерства культури України та Секретаріату Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та вважаємо, що останній напад на представників ромської спільноти має стати предметом негайного розгляду на засіданні цієї робочої групи за участю в ньому представників правоохоронних органів", - заявили у МЗС.

Водночас у міністерстві констатували, що останніми роками в Європі посилюються антимігрантські, антиромські настрої, що, зокрема, має наслідком дискримінацію, переслідування та злочини на грунті ненависті по відношенню і до ромських громад та окремих представників цього народу.

"Звіти авторитетних міжнародних організацій фіксують той факт, що у найбагатшому регіоні світу роми продовжують страждати від відсутності можливості забезпечити свої базові потреби та права", - додали у МЗС, відзначивши, що Україна не є винятком.

У цьому контексті в міністерстві наголосили на необхідності активно працювати над виробленням реальної загальноєвропейської політики з подолання цих негативних трендів.

Читайте також: У лікарні розказали про стан поранених під час нападу ромів

Як повідомляв Укрінформ, в ніч з 23 на 24 червня у Львові група молодих людей віком від 16 до 20 років напала на ромський табір. Внаслідок таких дій 24-річний ром отримав численні ножові поранення, згодом він помер. Ще троє осіб, серед яких 10-річний хлопчик, 19-річний юнак та 30-річна жінка отримали тілесні ушкодження.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-