Кожне третє розслідуване НАБУ провадження

Кожне третє розслідуване НАБУ провадження "зависло" в судах

Укрінформ
На сьогоднішній день детективи Національного антикорупційного бюро завершили досудове розслідування 140 проваджень і прокурори САП скерували обвинувальний акт до судових інстанцій, однак у 47 справах розгляд по суті не розпочався через те, що досі не відбулися підготовчі засідання.

Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

"Загалом, лише у 32 справах від НАБУ і САП ухвалені судові рішення, однак більшість із них затверджують угоди про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем. Винесені обвинувальні вироки можуть стати підставою для повернення в дохід держави коштів та майна, на які накладено арешт на стадії досудового розслідування", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, в об’єднаному провадженні за фактом завдання збитків ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» вже 16 місяців (з 8 грудня 2016 року) не може відбутися підготовче засідання. Через заплановані відпустки суддів, наступне засідання призначили на 14 вересня.

Читайте також: Антикорупційна інфраструктура в Україні вже сформована - Порошенко

У провадженні за обвинуваченням судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська, скерованому до суду в січні 2017 року, чергова спроба провести підготовче засідання у квітні 2018 року не увінчалася успіхом через відпустку судді та неможливість прибути обвинуваченому до зали судових засідань. Наступне засідання призначили на 26 червня.

Інший яскравий приклад – справа стосовно директора ДП «Червоний землероб» та двох приватних підприємців, яку не можуть призначити до розгляду вже майже рік. 14 травня справу скерували до Апеляційного суду Черкаської області для визначення підсудності, однак станом на 31 травня 2018 року розгляд апеляції досі не призначений, йдеться у повідомленні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-