Слова Лінчевського використали в політичних іграх – Супрун

Слова Лінчевського використали в політичних іграх – Супрун

Укрінформ
В.о. міністр охорони здоров'я Уляна Супрун вважає, що слова її заступника Олександра Лінчевського щодо неефективності програми лікування за кордоном було вирвано з контексту і використано в політичних іграх.

Про це вона заявила під час засідання дисциплінарної комісї щодо Лінчевського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На жаль, ми всі стали свідками використання незалежного органу бюджетного контролю в політичних іграх", - сказала Супрун.

Вона переконана, що слова Лінчевського, які набули резонансу у ЗМІ, були вирвані з контексту, коли посадовець, за її словами, "емоційно звернувся до Рахункової палати", щоб їх переконати у необхідності продовжувати програму лікування за кордоном.

Урядовець також зауважила, що МОЗ надсилало листи з проханням до Рахункової палати надати аудіозапис і стенограму засідання, але отримало лише вчора, тоді як у ЗМІ частина виступу була оприлюднена раніше.

Крім того, в.о.міністра наголосила, що на сайті Рахункової палати була  розміщена неправдива інформація щодо неефективно використаних МОЗ коштів.

"Цілий тиждень на їхньому сайті (Рахункової палати - ред.) було неправильно представлено інформацію щодо 200 млн (грн - ред.) неефективно використаних видатків. Це брехня. Це - 20 млн. І вчора керівник Рахункової на Кабміні перед камерами це повторив. Це не сходиться до того, що було у звіті", - підкреслила Супрун.

У цьому зв'язку вона висловила думку, що чому "Рахункова палата так діяла, можливо, треба розглянути дії їхнього керівника". Водночас урядовець запевнила, що МОЗ "стовідсотково" підтримує програму лікування пацієнтів за кордоном. "Ми дивимося на неї (програму - ред.) не як неефективне чи недоцільне використання коштів, бо можливо 25% чи навіть якби всі пацієнти не вижили, це не є причиною, щоб ми зупинили цю програму", - запевнила Супрун.

Читайте також: Стенограму з виступом Лінчевського відправили на експертизу

Як повідомлялося, раніше ЗМІ поширили заяву заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, зроблену ним у Рахунковій палаті під час обговорення звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном.

Говорячи про пацієнтів, у яких діагностовано рак, Лінчевський начебто заявив про неефективність використання цих коштів у зв'язку з високим рівнем смертності таких хворих.

Сам Лінчевський пізніше запевнив, що його слова були вирвані з контексту.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман 4 червня доручив порушити дисциплінарне провадження стосовно Лінчевського. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-