15 народних депутатів не проголосували у травні жодного разу - КВУ

15 народних депутатів не проголосували у травні жодного разу - КВУ

1129
Ukrinform
П'ятнадцять народних депутатів не проголосували в травні жодного разу, а 71 - пропустили 90% голосувань Ради, що є найгіршим показником з початку року.

Всього за місяць відбулося 12 пленарних засідань, на яких було проведено 462 голосування, йдеться в повідомленні ВГО «Комітет виборців України».

«Серед депутатів, які не проголосували жодного разу (не натискали «за», «проти», «утримався»): Вадим Рабінович і Юхим Звягільський («Опозиційний блок»), Євгеній Мураєв, Дмитро Ярош, Андрій Білецький, Костянтин Жеваго, Сергій Мельничук (позафракційні), Петро Сабашук, Віталій Чепинога (БПП), Денис Дзензерський (НФ)», - йдеться в дослідженні КВУ.

Організація зазначає, що вказані депутати офіційно пропустили голосування ВР з невідомих причин. Тобто, не через хворобу чи відрядження. Окремі з них були присутні в Раді на момент голосувань, однак участі в них не брали. «Так, Вадим Рабінович та Юхим Звягільський були письмово зареєстровані на чотирьох засіданнях ВР, Костянтин Жеваго - двох, Віталій Чепинога - семи», - зазначають експерти.

Окрім того, за даними КВУ, жодного разу в травні не проголосували «депутати-втікачі»: Євген Бакулін («Опозиційний блок»), Сергій Клюєв (позафракційний) та Олександр Онищенко (позафракційний). Не голосували також В'ячеслав Константіновський, який написав заяву про складання депутатських повноважень, і Надія Савченко, яку утримують під вартою.

КВУ зазначає, що частина депутатів проголосували лише кілька разів за місяць. Серед них Віталій Хомутиннік, Роман Зварич, Сергій Ківалов, Олесь Довгий, Наталія Королевська, Олександр Вілкул .

«У травні 71 народний депутат пропустили 90% голосувань Ради. Це вдвічі більше, ніж у квітні і загалом є найгіршим показником із січня 2018 року, коли майже не голосували 127 нардепів. Також цікаво, що частина політиків вже офіційно оформили відпустки», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Читайте також: Парламентські партії на 99% живуть за державні кошти - КВУ

Попри це він наголошує, що травень був відносно продуктивним місяцем у роботі ВР. Загалом було ухвалено понад двадцять законодавчих актів, серед яких закон про трансплантацію органів. Також у першому читанні було ухвалено скандальний законопроект щодо заборони пальмової олії та розблоковано діяльність Держбюро розслідувань.

Як повідомлялося, у травні депутати працювали два тижні у пленарному режимі.

Наступний пленарний тиждень відбудеться 5-8 червня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-