Гройсман застеріг Європу від енергетичної залежності від Росії

Гройсман застеріг Європу від енергетичної залежності від Росії

753
Ukrinform
Європа може втратити свою незалежність, якщо поглиблюватиме співпрацю з Росією в енергетичній сфері, включаючи будівництво «Північного потоку-2».

На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на міжнародній конференції високого рівня «Значення української газотранспортної системи для енергетичної безпеки в Європі», що проходить у п’ятницю в Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми стоїмо перед вибором: а що буде із сучасною Європою, якщо, не дай Боже, Європа може втратити свою енергетичну незалежність, ще більше стати залежною від Росії, яка демонструє останніми роками безпрецедентну агресію», - сказав Прем’єр-міністр України.

Наголошуючи на надійності та ефективності української ГТС для постачання газу до Європи, глава уряду категорично заперечив, що запропонований Росією газопровід «Північний потік-2» є комерційним проектом.

«Це нова гібридна зброя, яка направлена проти Євросоюзу і європейських держав. І це ми маємо зупинити», - переконаний Гройсман.

Він нагадав, що Росія завжди використовує газ як зброю та енергетичний шантаж проти України.

Читайте також: Газпром піде до суду і виграє, якщо Берлін заборонить Nord Stream 2 - посол ФРН

«Хто з європейських країн хоче повторити нашу історію?» - зауважив український Прем’єр.

Гройсман нагадав про пропозицію України до західних партнерів щодо спільного управління українською ГТС.

«Це наша відповідальність, щоб уникнути залежності від агресивного ворога, який уже сьогодні вдався до військового вторгнення зі зброєю до суверенної Української держави», - заявив Гройсман.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-