Ар’єв обурюється: Єврокомісія вирішила не штрафувати Газпром

Ар’єв обурюється: Єврокомісія вирішила не штрафувати Газпром

1261
Ukrinform
Брюсселю потрібен антикорупційний суд, зокрема, після сьогоднішнього рішення щодо ПАТ «Газпром».

Таку думку висловив голова української делегації в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook.

«Єврокомісія вирішила не штрафувати Газпром, підписавши з ним мирову угоду. І це після скандалу з фактами, що в ЄС закривали очі на кричущі порушення з боку російського монополіста! Я бачу, антикорупційний суд потрібен не тільки Києву, а й Брюсселю», - написав депутат.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Єврокомісія визнала, що ПАТ «Газпром» зловживає своїм монопольним становищем на ринках Центральної та Східної Європи, порушило законодавство ЄС у сфері конкуренції, та зобов'язала російського монополіста забезпечити вільне постачання газу за конкурентними цінами.

У вересні 2012 року Єврокомісія започаткувала розслідування щодо можливого порушення Газпромом правил вільної конкуренції на газових ринках країн Центральної і Східної Європи.

Європейська сторона висунула російському постачальнику газу підозру про зловживання монопольним становищем на енергетичних ринках восьми країн-членів ЄС (Болгарія, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща та Словаччина).

Читайте також: Газпром піде до суду і виграє, якщо Берлін заборонить Nord Stream 2 - посол ФРН

Єврокомісія розслідувала три випадки антиконкурентних дій «Газпрому»: перешкоджання вільним постачання газу, диверсифікації шляхів його постачання, а також встановлення необгрунтованих цін на газ для споживачів через прив'язування їх до вартості нафти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-