Гройсман: Друга світова є доказом, як далеко може зайти тоталітарний режим

Гройсман: Друга світова є доказом, як далеко може зайти тоталітарний режим

Фото
704
Ukrinform
Друга світова війна назавжди залишиться нагадуванням про те, як далеко можуть зайти тоталітарні режими у прагненні нових завоювань.

На цьому наголосив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман у зверненні з нагоди Дня пам’яті та примирення, а також річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, оприлюдненому на Урядовому порталі.

"Друга світова війна є жахливою трагедією людства, під час якої знищено десятки мільйонів людей та піддано геноциду цілі народи. Вона назавжди залишиться для нас символом нагадування про те, як далеко можуть зайти тоталітарні режими у своєму прагненні нових завоювань та тотальному знеціненні людського життя. Пам’ять про ті події ще довго відгукуватиметься болем у серцях наступних поколінь", - заявив глава уряду.

Читайте також: Україна пишається внеском у перемогу над нацизмом - Президент

Він зауважив, що Україна стала однією з найбільш постраждалих країн у тій війні. "Мільйони наших співвітчизників не повернулися додому, мільйони сімей не дочекалися своїх рідних. Катування і розстріли, депортації та концтабори – український народ пережив усі ці страхіття лише тому, що опинився на шляху чийогось прагнення переділити світ", - зазначив Гройсман.

Керівники держави поклали квіти до Вічного вогню в Києві / Фото: Мусієнко

За його словами, сьогодні Україна знову страждає і зазнає руйнування від тоталітарного фанатизму, який приносить лише горе і розруху.

"Сьогодні українці знову, і не з власної волі, змушені терпіти тягар війни, підступно розв’язаної зовнішніми агресорами – російсько-терористичними окупантами... Цивілізований світ об’єднується навколо нашої трагедії і демонструє тверду волю у стримуванні терористичного агресора", - підкреслив Гройсман.

Як зазначив керівник уряду, Україна опинилася на передовій формування нового світового порядку, а її досвід у стримуванні зовнішньої агресії та реалізації реформ в умовах гібридної війни є безпрецедентним, на який орієнтуватимуться більшість держав Європи у формуванні нових безпекових та оборонних політик.

Прем'єр-міністр наголосив, що сьогодні наше спільне завдання – докласти всіх зусиль, щоб припинити війну, яка виснажує економіку, промисловість, інфраструктуру, а головне - нищить життя і здоров’я людей.

Гройсман також закликав цього дня схилити голови та вшанувати пам’ять усіх жертв Другої світової війни хвилиною мовчання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>