НАБУ звинуватило САП в поширенні недостовірних даних у справі Охендовського

НАБУ звинуватило САП в поширенні недостовірних даних у справі Охендовського

1188
Ukrinform
У НАБУ заявляють, що САП розповсюджує недостовірну інформацію про відповіді на міжнародні запити у кримінальній справі проти голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського.

Про це НАБУ повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

“САП, із невідомих для НАБУ причин, розповсюджує відомості, які не відповідають дійсності. Мова йде про те, що нібито «отримано відповіді німецької та французької сторін про повну відмову від виконання запитів у зв'язку з відсутністю ознак злочину та матеріали австрійської сторони, якими доказів протиправної поведінки голови ЦВК не здобуто»», - зазначається в повідомленні.

Насправді ж, як заявили в НАБУ, у відповідь на їхній запит компетентні органи Франції повідомили, що потребують певних уточнень та роз’яснень із приводу запиту. Тому з метою забезпечення подальшого виконання запиту Національним бюро невідкладно направлено до центрального органу Французької Республіки додаткову інформацію, зазначили у відомстві.

Що стосується запиту НАЗК до Німеччини, то, за даними антикорупційного відомства, отримано інформацію про його перебування на узгодженні з відповідними підрозділами уряду ФРН, оскільки згаданий запит Національного бюро «має особливе значення».

“НАБУ переконане, що нехтування фактами з боку органу процесуального нагляду не тільки не додає авторитету новим антикорупційним органам України, а й може зашкодити в розслідуванні корупційних злочинів. Подібні заяви САП кидають тінь не лише на Національне бюро, а й на компетентні органи інших держав”, - заявили в Бюро.

Читайте також: САП обурена заявою Ситника щодо справи Охендовського

Як повідомляв Укрінформ, днями директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю заявив, що наполягатиме на оголошенні остаточного підозри голові ЦВК Охендовському, який проходить у так званій справі про "чорну бухгалтерію" Партії регіонів, та направленні справи до суду.

У відповідь в САП висловили обурення і заявили, що “єдиною особою, уповноваженою визначати, чи готова справа до передачі до суду, є прокурор у цій справі”. При цьому в антикорупційній прокуратурі заявили про брак доказів у справі Охендовського і підкреслили, що “за таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона”.

НАБУ в квітні 2017 року направило до САП оновлену підозру Охендовському, якому інкримінують отримання грошей із "чорної каси" Партії регіонів.

9 червня 2017 року САП повідомила про тимчасове призупинення розслідування у справі Охендовського. У САП обіцяли поновити розслідування після виконання запитів відомства про міжнародно-правову допомогу.

3 квітня 2018 року Солом'янський райсуд Києва скасував постанову керівника САП Назара Холодницького про призупинення розслідування у справі щодо голови ЦВК Михайла Охендовського.

24 квітня за рішенням Солом’янського райсуду САП відновила слідство у справі Охендовського.

Водночас 25 квітня САП знову зупинила слідство у справі Охендовського.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>