Реформа дасть результат після оновлення апеляційних судів - Петренко

Реформа дасть результат після оновлення апеляційних судів - Петренко

677
Ukrinform
Судова реформа дасть свої незворотні результати після повного оновлення апеляційних судів.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я вважаю, що реформа дасть свої незворотні результати, коли будуть повністю оновлені і сформовані нові апеляційні суди. І тоді у форматі "новий Верховний суд - нові апеляційні суди - велика кількість судів першої інстанції" ми отримаємо нову якість судових процесів", - зазначив Петренко.

За його словами, "дуже прикро, що зараз є певні непорозуміння" між Громадською радою доброчесності та Вищою кваліфікаційною комісією суддів, що "дещо, скажімо так, гальмує процес добору суддів першої інстанції, і апеляційних судів".

Читайте також: Антикорупційний суд: Парубій пояснив, чому законопроект "завис" у комітеті

Петренко розраховує, що найближчим часом ці всі непорозуміння будуть врегульовані.

"Нам важливо, щоб ми протягом цього і наступного року все ж таки завершили виконання завдань закону про судоустрій, а я нагадаю, в законі чітко прописані строки створення нових апеляційних судів - три роки з моменту запуску судової реформи. Три роки закінчуються в наступному році. Поки що до створення апеляційних судів ВККС не підійшла. Вони зараз завершують добір суддів першої інстанції, логіка в цьому є, тому що є величезний брак кадрів першої інстанції і фактично відсутній доступ до правосуддя українських громадян на місцях... Дуже розраховую, що 800 суддів, які будуть добрані, приступлять до виконання своїх обов'язків", - наголосив Петренко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>