Парубій назвав ударом по Україні дозвіл країн ЄС на Nord Stream 2

Парубій назвав ударом по Україні дозвіл країн ЄС на Nord Stream 2

Укрінформ
Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголошує, що дозвіл країн ЄС на будівництво Nord Stream 2 буде ударом по їх партнерам, зокрема Україні.

Про це він заявив під час свого виступу на XI Київському безпековому форумі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Весь задум Європейського Союзу полягав в тому, що цінності є вищими від економічних інтересів і сьогодні дуже важливо, щоб і Німеччина, і усі країни Європейського Союзу змогли згадати про ці основи і засади... і розуміти, що дозвіл на будівництво Nord Stream 2 - це потужний удар по своїх союзниках, по таких союзниках, як Україна", - підкреслив Голова ВР.

Разом із цим спікер зазначив, що поважає позицію канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка вважає, що Nord Stream 2, є не тільки економічним, а й політичним проектом.

"Ми повинні добитись замороження цього проекту і не допустити його реалізації. Я впевнений, що ми зможемо як і в 2014 році об'єднатись і зупинити проект Nord Stream 2", - підкреслив Парубій.

Як повідомлялося, Україна і Литва домовились активізувати роботу в питаннях забезпечення європейської енергетичної безпеки і підтвердили необхідність недопущення реалізації проекту Nord Stream 2.

Наприкінці березня компанія Nord Stream-2, засновником і єдиним акціонером якої є російський "Газпром", отримала дозвіл на прокладку ділянки "Північного потоку-2" у водах виключної економічної зони Німеччини в Балтійському морі. Уряд Фінляндії також дозволив будівництво газопроводу у своїй виключній економічній зоні.

Читайте також: Порошенко обговорив з прем'єром Литви проблему "Північного потоку-2"

Компанія Nord Stream 2 має намір почати будівництво газопроводу у 2018 році і завершити його до кінця 2019 року.

5 квітня 2018 року український парламент ухвалив постанову "Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства про неприпустимість будівництва газопроводу Nord Stream 2 і монополії Російської Федерації на газових ринках світу".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-