В Україні перейменували ВДВ на Десантно-штурмові війська

В Україні перейменували ВДВ на Десантно-штурмові війська

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила президентський закон, яким буде замінено назву роду військ з Високомобільних десантних військ на Десантно-штурмові з урахуванням національної ідентичності та впровадження нових бойових традицій.

За ухвалення відповідного проекту закону №7330 за основу та в цілому проголосувало 236 депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Розроблення Міністерством оборони України проекту закону України “Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони” обумовлено подіями, пов’язаними із окупацією збройними силами Російської Федерації частини території України, що спричинило негативне ставлення особового складу та ветеранів-десантників до назви ВДВ (високомобільні десантні війська) одночасно з ВДВ (воздушно-десантные войска) країни-агресора", - йдеться у пояснювальній записці.

Зважаючи на зазначене, вважається за доцільне змінити назву Високомобільних десантних військ Збройних Сил України на Десантно-штурмові війська Збройних сил України.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні президентський законопроект про нацбезпеку

З цією метою передбачається внесення відповідних змін до законів України “Про Збройні Сил України”, “Про оборону України” та “Про правовий режим воєнного стану”.

Водночас секретар Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник під стенограму запропонував змінити назву законопроекту.

"Щоб не було жодних регламентних зауважень, посилаючись на висновок головного науково-екпертного управління, який говорить про те, що нам треба конкретизувати назву законопроекту, ми пропонуємо під стенограму змінити назву на "Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони щодо десантно-штурмових військ". Він, таким чином, стає абсолютно досконалим, і можна голосувати відразу в цілому",- пояснив Вінник.

Як повідомляв Укрінформ, 5 квітня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про національну безпеку України", який визначає засади державної політики у сфері національної безпеки та оборони, цивільного контролю за військовою сферою, а також стратегій захисту держави, зокрема, кібербезпеки. Законопроект пропонує встановити, що міністр оборони і його заступники призначаються з числа цивільних осіб, а також передбачено розмежування посад начальника Генштабу та Головнокомандувача Збройних сил України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-