Комітет Ради висловив недовіру Супрун

Комітет Ради висловив недовіру Супрун

Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримав звернення до Кабміну щодо звільнення в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун із займаної посади.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила голова Комітету Ольга Богомолець.

"Щойно Комітет ВР з питань охорони здоров’я більшістю голосів схвалив проект Постанови Верховної Ради України №5642 про звернення до Кабміну щодо звільнення з посади в.о. міністра охорони здоров’я та висловив їй недовіру", - зазначила Богомолець.

За її словами, у проекті постанови причиною вказано гостру суспільну напругу, яка виникла у зв’язку зі зривом програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості.

Читайте також: Закарпатська облрада проголосувала звернення щодо недовіри Супрун

"Я підтримала проект постанови, але хочу зауважити, що приводів для звільнення — набагато більше, і треба розібратися, що стало причиною катастрофи в медицині — професійна непридатність в.о. міністра чи свідома урядова політика, адже роботу уряду в частині охорони здоров’я також було визнано Комітетом незадовільною", - додала Богомолець.

Співавторами проекту постанови є співголова фракції "Опозиційний блок" Олександр Вілкул і депутат від Опоблоку Ігор Шурма.

Сьогодні МОЗ прозвітувало перед Комітетом з питань охорони здоров’я.

Про це повідомляється на сторінці Міністерства охорони здоров'я у мережі Facebook.

"2017 рік став роком початку системних і довгоочікуваних змін у сфері охорони здоров’я: прийнято Закон України № 2168-VIII “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", який впроваджує національне медичне страхування - оплату державою медичних послуг, які були надані конкретному пацієнту. Уряд затвердив план заходів з реалізації Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я на період до 2020 року (розпорядження Кабінету міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 821) ", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що протягом року було створено електронну систему охорони здоров’я, переглянуті уніфіковані клінічні протоколи для переліку найбільш поширених медичних станів, спрощено вимоги до ведення паперової звітності в закладах охорони здоров’я.

Також у 2017 році схвалено Стратегію забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року, удосконалено якість епідеміологічного нагляду, введено сучасні інструменти реагування на надзвичайні події.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-