Відповіддю на загрози з боку Росії є розширення НАТО - Яценюк

Відповіддю на загрози з боку Росії є розширення НАТО - Яценюк

Укрінформ
Безпека вільного світу під загрозою з боку Росії імені Путіна. Відповідь на це - розширення НАТО.

На цьому наголосив лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк під час Міжнародної конференції "Революція, війна та її наслідки" у Варшаві, повідомляє сайт партії. 

За його словами, зараз йдеться про загрозу безпеці й взагалі існуванню вільного світу як такого.

"Цю загрозу уособлює Росія імені президента Володимира Путіна. Повинні бути, в першу чергу, безпекові відповіді. Наша спільна безпека – це розширення НАТО”, - наголосив Яценюк.

Він додав, що "передусім йдеться про загрозу з боку Російської Федерації для нас як для України, для нас як для майбутнього члена Європейського Союзу, для нас як для Європи і вільного світу".

Лідер "Народного фронту" нагадав про заяви Путіна, що начебто це не його “зелені чоловічки” захопили Крим, щоправда згодом в інтерв'ю заявив, що особисто планував операцію в порушення міжнародного статуту Організації Об'єднаних Націй і територіальної цілісності України: “Він зізнався у вчиненні кримінального злочину проти української державності”. 

Так само, підкреслив лідер "Народного фроонту", Путін заявляв, що начебто не його зброя збила МН-17.

Яценюк відзначив роль президента Франції Фансуа Олланда і канцлера Німеччини Ангели Меркель у підписанні Мінських домовленостей: “Мінськ” - це була угода про припинення вогню і про зупинку наступу російської армії. “Мінськ” - це були добрі наміри з нашого боку, щоб врегулювати цю ситуацію політико-дипломатичними кроками”.

За його словами, “Мінськ” не відбувся з однієї причини – бо цього не хоче Путін. Він майстер у вчиненні різного роду заморожених конфліктів. "Чим більше їх, чим більше хаосу, - а він майстер хаосу, - тим слабкіший вільний світ”, - підкреслив лідер “Народного фронту”.

На його переконання, з боку вільного світу необхідні, в першу чергу, безпекові відповіді: “Наша спільна безпека – це розширення не тільки Європейського Союзу, а й розширення НАТО”.

Читайте також: Nord Stream 2 зробить ЄС залежним від підконтрольної Путіну компанії - Яценюк

Яценюк нагадав, що Україна не отримала в 2008 році План дій щодо членства в НАТО: “А потім ми всі заплатили надто багато за це - російською агресією в Грузії і російською агресією в Україні. Тому (необхідне) розширення НАТО і посилення безпеки, а наша сила дасть можливість  дипломатам бути також сильнішими”.

Міжнародна конференція “Революція, війна та її наслідки», що проходить у Варшаві, присвячена подіям в Україні з 2014 року, незаконній анексії Криму і російській агресії на Донбасі та їхніх наслідків для України та Європи, питанням інформаційних воєн та гібридної агресії. У конференції беруть участь  45-й Президент Франції Франсуа Олланд, Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, відомі українські та європейські діячі.

Фото: партія "Народний фронт"

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-