Порошенко озвучив наступну амбіцію України щодо НАТО

Порошенко озвучив наступну амбіцію України щодо НАТО

Укрінформ
Наступна амбіція України на шляху до НАТО - отримання Плану дій щодо членства (ПДЧ).

Про це заявив Президент України Петро Порошенко, вітаючи визнання Північноатлантичним альянсом прагнення до набуття Україною повноцінного членства в організації.

"Вітаю важливе довгоочікуване та логічне рішення НАТО підвищити рівень амбіцій України щодо Альянсу! ... Наша наступна амбіція - План дій щодо членства (ПДЧ) для України. Саме цьому був присвячений мій лист до Єнса Столтенберга в лютому 2018 року, де з посиланням на статтю 10 Договору про заснування НАТО мною було офіційно зафіксовано прагнення України стати членом Альянсу. Тиха дипломатія з просування наших принципових позицій, про що домовлено з нашими партнерами, дає свої вагомі результати", - наголосив Президент.

Читайте також: У документах НАТО відсутній статус євроатлантичних прагнень - Пристайко

За словами Порошенка, це є визнанням реального стану наших відносин з НАТО. Він додав, що саме про це йшлося під час його останньої зустрічі з Генсеком Альянсу у Мюнхені, а також нещодавньої телефонної бесіди з віце-президентом США.

"Вдячний за тверду позицію підтримки України, для якої одним з ключових пріоритетів національної безпеки є досягнення критеріїв членства в Альянсі", - зазначив Президент України.

Як повідомляв Укрінформ, Північноатлантичний альянс визнав за Україною прагнення до набуття повноцінного членства в організації. На офіційному сайті НАТО зазначається, що на даний момент чотири країни-партнери задекларували своє прагнення до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна.

фото: facebook.com/petroporoshenko/

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-