Миротворці на Донбасі: Расмуссен назвав план Путіна пасткою

Миротворці на Донбасі: Расмуссен назвав план Путіна пасткою

Укрінформ
Введення повноцінної миротворчої місії на Донбас сприятиме імплементації Мінських угод.

Про це заявив екс-генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в інтерв'ю Жанні Нємцовій на Deutsche Welle.

"Думаю, миротворча місія стала б механізмом імплементації Мінських угод", - сказав він.

Поки ж, за словами Расмуссена, "немає ніякого прогресу взагалі". Він вважає, що причина цього саме у відсутності механізму змусити виконувати Мінські угоди. Расмуссен наголосив, що для України нереально організувати вибори на Донбасі доти, доки в регіоні обстрілюють, вбивають людей. За його словами, треба зупинити кровопролиття, створити мир у регіоні перш, ніж рухатися далі в імплементації Мінських домовленостей.

Расмуссен відстоює ідею потужної миротворчої сили, яка володіє, у тому числі, мандатом контролювати державний кордон між Україною і Росією, щоб зупинити ввезення військової техніки і солдатів з Росії.

Читайте також: Відновлення цілісності України - Волкер нагадав мету "Мінська"

Расмуссен також вважає план президента РФ Володимира Путіна щодо місії ООН імовірною "пасткою", тому що пропозиція Путіна передбачає маленький миротворчий загін, якому дозволено буде перебувати лише на лінії зіткнення "між вільною Україною та окупованою її частиною", і тільки з метою захисту спостерігачів ОБСЄ.

Відповідаючи на запитання про те, чи адекватно міжнародна спільнота відреагувала свого часу на анексію Криму, Расмуссен сказав, що "відреагували як могли і як повинні були". Серед іншого ініціювали санкції, які поступово посилювали. "Я думаю, ці санкції зашкодили Росії. Вони підвищили ціну цієї нелегальної акції - взяття Криму", - наголосив він.

Більше того, наголосив екс-керівник НАТО, Альянс вирішив підвищити свою загальну обороноздатність. "Можна сказати, президент Путін зробив свій внесок у збільшення інвестицій в оборону в рамках всього НАТО", - наголосив він. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-