Верховна Рада засудила ядерні випробування КНДР

Верховна Рада засудила ядерні випробування КНДР

Заява
Укрінформ
Верховна Рада ухвалила заяву, в якій засудила випробування зброї масового ураження Корейською Народно-Демократичною Республікою.

За проект постанови №7434 проголосувало 228 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Верховна Рада України як єдиний законодавчий орган країни, яка добровільно відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі та засобів його доставки взамін на отримання гарантій безпеки відповідно до Будапештського меморандуму (Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року), рішуче засуджує згадані дії Корейської Народно-Демократичної Республіки спрямовані на створення нового арсеналу ядерної зброї та погрози його застосування, що призводить до ескалації напруги у регіоні та всьому світі і може потенційно призвести до численних людських жертв", - йдеться у заяві.

При цьому парламент наголошує на тому, що розробка невибіркової зброї масового ураження, а тим більше погрози її застосування є абсолютно неприйнятними у сучасному світі і становлять загрозу світовій безпеці.

Читайте також: КНДР провела військовий парад на честь Олімпійських ігор

ВР рішуче засудила діяльність КНДР щодо створення власного ядерного арсеналу, а також запуск 28 листопада 2017 року нової міжконтинентальної балістичної ракети "Хвасон-15", здатної нести ядерний заряд. "Продовження таких запусків є свідомим і систематичним порушенням міжнародного права та низки відповідних резолюцій РБ ООН щодо північнокорейської ракетної програми", - зазначається в пояснювальній записці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-