Закон про реінтеграцію Донбасу пішов на підпис Порошенку

Закон про реінтеграцію Донбасу пішов на підпис Порошенку

Укрінформ
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про реінтеграцію Донбасу і направив його на підпис Президенту.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

"8.02.2018 Закон підписано головою Верховної Ради України. 8.02.2018 Закон направлено на підпис Президенту", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 18 січня Верховна Рада ухвалила закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

За ухвалення закону проголосували 280 депутатів.

Водночас 19 січня народні депутати від "Опоблоку" зареєстрували проект постанови про скасування рішення ВР про ухвалення закону про реінтеграцію Донбасу.

Втім, 6 лютого ВР відмовилася скасувати ухвалення закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", відкривши шлях до його підписання спікером.

У документі визначається дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, - 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Читайте також: Рада усунула неузгодженості у законі про реінтеграцію Донбасу

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-