Рада відкрила шлях до підписання закону про реінтеграцію Донбасу

Рада відкрила шлях до підписання закону про реінтеграцію Донбасу

Укрінформ
Верховна Рада відмовилася скасовувати прийняття законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

Проект постанови № 7163-П "Про скасування рішення Верховної Ради України від 18 січня 2018 року про прийняття в цілому проекту Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" підтримали лише 37 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Таким чином, Голові Верховної Ради Андрію Парубію відкрито шлях до підписання ухваленого законопроекту та передання його на підпис Президентові Петру Порошенку.

Як повідомляв Укрінформ, 18 січня Верховна Рада ухвалила закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

За ухвалення закону проголосували 280 депутатів.

У документі визначається дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, - 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Читайте також: Якщо уряд не подасть до Ради проект про зміни ККУ, це зроблять депутати – Ар’єв

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил.

Згідно з законом відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

19 січня народні депутати від "Опоблоку" зареєстрували проект постанови про скасування рішення ВР про ухвалення закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". Необхідність цієї постанови автори законодавчої ініціативи пояснили тим, що закон прийнято з порушенням Регламенту Верховної Ради. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-