Закон про реінтеграцію Донбасу: Луценко розповіла про вимоги Президента

Закон про реінтеграцію Донбасу: Луценко розповіла про вимоги Президента

1961
Укрінформ
Президент Петро Порошенко наполягає на ухваленні найближчим часом закону про реінтеграцію Донбасу у якнайближчому до запропонованого ним раніше вигляді.

Про це заявила представник Президента у ВР Ірина Луценко під час засідання Погоджувальної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Президент наполягає, що цей законопроект (№ 7163 - ред.) має бути прийнятий найближчим часом і він має мати вигляд найбільш наближеного до запропонованої Президентом стратегії з реінтеграції Донбасу”, - сказала Луценко.

За її словами, законопроект є “критично невигідним” для Москви, оскільки визнає на законодавчому рівні Росію як окупанта та агресора, який несе відповідальність за порушені права громадян та заподіяні економічні збитки.

Читайте також: Законопроект про реінтеграцію Донбасу: Парубій сказав, коли чекає на рішення

“На сьогодні збитки, які прораховуються від окупації Донбасу, сягають понад 50 млрд доларів США. Ми не говоримо про ті витрати, які доведеться вкладати у відновлення цих територій”, - підкреслила парламентарій.

Як повідомляв Укрінформ, Президент 4 жовтня 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Парламент 6 жовтня 2017 року проголосував за нього в першому читанні.

Відповідно до тексту законопроекту, тимчасова окупація частини території України стала одним із наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України.

Проектом передбачено, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу Збройних сил України. Крім того, пропонується законодавчо встановити, що тимчасова окупація Росією територій на Донбасі є нелегітимною, не створює для РФ жодних територіальних прав.

До другого читання в законопроект включили також дату початку окупації української території - 20 лютого 2014 року, а по всьому тексту законопроекту додано положення з приводу окупації Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-