Геращенко закликає Варшаву зважати на офіційні цифри щодо

Геращенко закликає Варшаву зважати на офіційні цифри щодо "українських біженців"

Укрінформ
Тільки близько 80 українців отримали останнім часом статус біженців у Польщі.

Про це заявила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook і закликала польських політиків  називати офіційні цифри.

"Щодо заяв польських високопосадовців про сотні тисяч українських біженців. Офіційні особи мають озвучувати офіційні цифри, які свідчать, що за останній час статус біженців в Польщі отримало близько 80 українців. Саме стільки в Польщі біженців", - зазначила Геращенко.

За її словами, інше питання - трудові мігранти.

"Правда в тому, що десятки тисяч українців в часи економічної кризи, спровокованої в тому числі і війною, працюють в сусідніх країнах, в тому числі й в Польщі, посилюючи її економіку, вкладаючи свої руки, розум, сили, українську працелюбність і щирість в формування польського ВВП. Мені здається, було б чесно з боку польських можновладців дякувати за це українцям - працелюбним і сильним, бажаним в багатьох сферах, особливо робітничих професій в Польщі. Й говорити про них як про біженців - це нонсенс", - заявила перший віце-спікер.

Геращенко зазначила: українські заробітчани, трудові мігранти, які змушені шукати заробітків в чужих краях - це наш біль, і влада справді повинна докласти всіх зусиль для розвитку і відновлення економіки, аби люди поверталися й працювали на рідній землі.

"Над цим маємо працювати в 2018", - підкреслила вона.

Читайте також: Українці їдуть до Польщі працювати, а не просити притулку – Лутковська

Як повідомлялося, голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький заявив, що в останні роки країна прийняла у себе понад 1,5 мільйона українців, з яких кілька десятків тисяч - переселенці з територій, охоплених війною. Водночас у Посольстві України у Варшаві заперечили заяву польського прем'єра про десятки тисяч українських біженців.

Зокрема, як заявила керівник консульського відділення Посольства України Світлана Криса, порівняно з попередніми роками кількість українських біженців у Польщі або бажаючих отримати міжнародний захист зменшилася, а цифра, озвучена главою польського Кабміну, не відповідає дійсності. Вона підкреслила, що упродовж січня-листопада 2017 року лише 625 громадян України звернулися до польської влади з проханням надати їм міжнародний захист. Порівняно з попереднім роком, ця кількість зменшилася удвічі. Дипломат зазначила, що українські громадяни приїжджають до Польщі та інших країн Євросоюзу з метою працевлаштування.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська теж заявила, що більшість із 1,5 мільйона українців, які перебувають на території Польщі, приїхали на заробітки. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-