Клімкін пояснив, чому РФ не здатна на “рівноправний діалог” із Заходом

Клімкін пояснив, чому РФ не здатна на “рівноправний діалог” із Заходом

1604
Укрінформ
Популярна ідея "вести з Росією рівноправний діалог", яка, на жаль, є комфортною для багатьох на Заході, може привести його до прикрих розчарувань.

Про це застерігає міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своїй статті в “Дзеркалі тижня”.

“Росія не може бути рівною Заходові, оскільки наразі не хоче й не здатна грати за загальноприйнятими правилами. Вона бачить себе домінуючою силою, яка має право і на свою виключну зону впливу, і на боротьбу без правил у будь-якій точці світу. Наскільки швидко Захід усвідомить цю нову парадигму - велике питання. Коли це усвідомлення стане керівництвом до дії - питання ще більше”, - наголосив він.

За словами Клімкіна, протистояння Росії із Заходом було вибором Росії, а не Заходу й тим більше не України. У Росії був шанс хоча б спробувати стати частиною Заходу, але вона обрала постімперський проект, який є самодеструктивним за своєю природою.

Читайте також: Росія використовує дипломатію як “хрущовський черевик” - Клімкін

“Один з головних світових гравців, по суті, вирішив будувати свою політику на парадигмі протистояння, відкинувши саму можливість спільного процвітання Сходу і Заходу в умовах глобалізації. Путін поставив світ (а також і самого себе) перед дилемою "або-або". Або західний світ захищає свої цінності, не боячись конфронтації з Росією, або він уникає цієї конфронтації, погоджуючись, що диктатори в різних кінцях світу мають право на авторитарну владу та агресію. Іншими словами: або ми проявляємо силу (і не тільки військову) і лишаємося у XXI столітті, або ж дозволяємо Росії поділити світ на зони впливу й повернути історію до реалій XX, якщо не XIX століття”, - зазначив міністр.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-