У Дуди заявляють про

У Дуди заявляють про "потепління" з Україною

Укрінформ
Візит президента Польщі до Києва дещо заспокоїв напруженість у двосторонніх польсько-українських відносинах і розблокував канали комунікації.

Про це в ефірі радіо Warszawa у п'ятницю заявив речник президента Польщі Кшиштоф Лапінський.

"Під час візиту, який триває кільканадцять годин, складно все узгодити. Він насамперед допоміг розблокувати певні канали комунікації", - заявив Лапінський.

За його словами, завданням візиту було "зниження напруги", яка з'явилася упродовж останніх кількох місяців, і цю місію було виконано.  

Лапінський зазначив, що з Україною відносини потрібно будувати на історичній правді. 

"Не можна погоджуватися на фальсифікацію історії", - підкреслив речник президента Польщі.

Він зауважив, що під час візиту президенти мали нагоду обговорити віч-на-віч багато складних питань, про які не згадувалося під час спільної прес-конференції. 

Водночас Лапінський підкреслив, що поки що складно визначати часові рамки покращення польсько-українських відносин.

"Краще не говорити про часові рамки, щоб потім не бути під тиском часу", - зауважив Лапінський.

Він наголосив, що конкретним рішенням під час візиту Дуди стала домовленість про розблокування ексгумацій польських жертв в Україні. 

"Побачимо, як відбуватимуться переговори між міністрами культури. Це буде першим сигналом, чи буде змога покращити певні справи", - констатував речник президента РП.

Читайте також: У Польщі назвали умову відновлення українських пам'ятників

Візит Дуди до Харкова відбувся 13 грудня. Під час візиту сторони домовилися підвищити рівень двостороннього історичного діалогу і передати розв’язання ряду проблем на рівень віце-прем'єрів України і Польщі Павла Розенка та Пьотра Глінського.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-