"Мовні висновки" 2011 року лишаються актуальними для України – Венеціанська комісія

"Мовні висновки" 2011 року лишаються актуальними для України – Венеціанська комісія

1241
Ukrinform
Венеціанська комісія оприлюднила офіційно висновок за результатами розгляду мовних положень закону "Про освіту".

Зокрема, в ньому вказано, що актуальними залишаються і висновки, зроблені Венеціанською комісією у 2011 році. Документ оприлюднено на сайті Венеціанської комісії.

"Венеціанська комісія вже мала можливість вивчити положення, що стосуються захисту мов в Україні в 2011 році, коли українські органи влади запропонували оцінити два законопроекти, що стосуються мовних питань. Висновки та рекомендації, що містяться в оцінці 2011 року, залишаються цілком актуальними для нинішнього висновку", - вказано в документі.

У тексті також вказано на те, що у 2011 році Комісія підкреслила, що "використання та захист мов є і залишається в Україні складною та дуже делікатною проблемою, яка неодноразово ставала однією з основних тем у різних виборчих кампаніях і продовжує залишатися предметом дискусії, а іноді й напруженості в українському суспільстві", і що баланс між захистом регіональних мов та/або мов національних меншин, та захисту української мови як державної, продовжує залишатися викликом для українського керівництва.

Як відомо, Венеціанська комісія оприлюднила висновок щодо Закону України "Про освіту", зокрема щодо викладання державною мовою та мовами національних меншин, у п’ятницю, 8 грудня.

Раніше Міністерство освіти і науки України вже заявило про згоду з висновком Венеційської комісії стосовно мовної статті закону "Про освіту". Зокрема, МОН вважає його збалансованим та конструктивним, готове сприяти деталізації ст. 7 у законі "Про загальну середню освіту", а також погоджується з рекомендацією продовжити перехідний період для імплементації.

Читайте також: Парубій категоричний щодо освітнього закону: змін до мовної статті не буде

Як повідомлялося, 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", певні положення якого, зокрема ст. 7 щодо мови освіти в Україні, викликали стурбованість ряду країн. Порошенко доручив Міністерству закордонних справ та Міністерству освіти і науки провести щодо цього закону консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>