Програма співпраці Україна-НАТО: Київ працює над якісно новим документом

Програма співпраці Україна-НАТО: Київ працює над якісно новим документом

883
Ukrinform
Річна національна програма (РНП) співробітництва Україна – НАТО 2018 року має бути якісно новим документом і максимально наближеним до програм взаємодії з Альянсом тих країн, які отримали План дій щодо членства. 

Про це віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час засідання Комітету у закордонних справах Верховної Ради України. 

"Наша ціль - вийти на якісну, а не кількісну оцінку виконання РНП, тобто цілі, визначені в документі, повинні відповідати якості та кількості заходів, які проводять відповідні міністерства. Саме такий підхід дасть можливість наблизитись до стандартів НАТО й отримати План дій щодо членства в Альянсі", - наголосила віце-прем'єр-міністр.

Климпуш-Цинцадзе додала, що наразі проект РНП розробляється на рівні урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства закордонних справ України і, переважно, націлений на прискорену підготовку держави до членства в НАТО.

Віце-прем'єр переконана, що одним із інструментів, який би активізував цей процес, може стати участь України у Програмі розширених можливостей для особливих партнерів (Enhanced Opportunity Program).

"Нам є що запропонувати Альянсу. Україна бере участь майже у всіх програмах НАТО, наша армія є однією з найбільш боєздатних у Європі, українські військовослужбовці присутні в Афганістані і в Косово під егідою НАТО. Це є серйозними аргументами, на мою думку", – зазначила  Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: Канада в Україні вчиться протидіяти гібридній війні - UNIFIER

Депутати під час засідання Комітету затвердили Проект рекомендацій за результатами спільних комітетських слухань "Загальна оцінка стану співробітництва України з НАТО. Повноваження, завдання та ефективність роботи Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції", що пройшли у  Верховній Раді 18 жовтня.

Крім того, депутати обговорили хід  реалізації завдань Стратегічного оборонного бюлетеня та Річної національної програми співробітництва під егідою Комісії Україна-НАТО.

Віце-прем’єр-міністр також наголосила, що питання  фінансування програми інформування щодо євроатлантичної інтеграції України є надзвичайно важливими, особливо в контексті досягнення стратегічної цілі України – членства в Альянсі.

Також було привернуто увагу до необхідності створення в міністерствах і відомствах окремих структурних підрозділів, які б опікувалися саме проблематикою євроатлантичної інтеграції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>