Шлях до

Шлях до "потепління" відносин Заходу і Росії пролягає через Київ - Расмуссен

Укрінформ
Місія ООН на Донбасі повинна мати широкий мандат, бути численною і поширюватися на всю непідконтрольну Україні територію, лише погодившись з такими умовами, Росія може розраховувати на поліпшення відносин із Заходом.

Із таким твердженням виступив колишній генеральний секретар НАТО, глава фонду Rasmussen Global Андерс Фог Расмуссен у вівторок на берлінському форумі із зовнішньої політики, організованому німецьким Фондом Кербера, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми повинні робити, що можливо, для поліпшення відносин з Росією... Але шлях до їх нормалізації проходить через Київ. Ви повинні змінити вашу поведінку... Поки ви продовжуватимете дестабілізувати ситуацію, ми не зможемо нормалізувати відносини", - звернувся Расмуссен до сенаторова Ради Федерації Костянтина Косачова, який сидів поруч.

Читайте також: ОБСЄ констатувала збільшення кількості порушень режиму "тиші" на Донеччині

Колишній генсек Альянсу не вважає конфлікт "замороженим". І він переконаний, що миру на Донбасі можна було б досягти, але за певних умов. До таких відноситься розміщення у регіоні миротворців ООН. При цьому він підкреслив, що місія ця повинна мати "потужний мандат", нараховувати до 10 тисяч миротворців, працювати на всій території аж до контролю українсько-російського кордону, захищати людей та інфраструктуру. "Ми могли б досягти миру в такому разі", - сказав він.

Расмуссен вважає, що виконання Мінських угод потребуватиме й розміщення миротворців.

Російський сенатор зі свого боку заявив, що ідея місії ООН має бути прийнятною для всіх сторін, проте так звані республіки не згодні на такі умови. При цьому Косачов під гучний сміх залу заявив, що Москва "не в змозі диктувати" керівникам "самопроголошених республік", але визнав, що РФ має "певний вплив" на них. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-