Польща має сприймати Україну як суб'єкта власної політики - Портніков

Польща має сприймати Україну як суб'єкта власної політики - Портніков

923
Ukrinform
Україна є суб'єктом власної політики і тому має право на свою політику історичної пам'яті.

На цьому наголосив журналіст, голова української частини Форуму партнерства з Польщею Віталій Портніков під час круглого столу "Україна та Польща. Пошук компромісу", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Нині маємо тенденцію, яка пов'язана не стільки з Польщею, скільки з Україною - тільки з тим, що після 2014 року наша країна стала суб'єктом власної політики. І це стосується і політики історичної пам'яті, і ролі України в регіоні, і здатності України самостійно будувати свої стосунки з великими державами - тут і США, і ЄС, і Росія, і Німеччина. Це різні стосунки, але це самостійні стосунки, а не стосунки сателіта Москви з іншими країнами, як це було до Майдану. Це стосується і суб'єктності у галузі історичної пам'яті. Україна має рівно таке ж право на свою політику історичної пам'яті, як Польща чи Угорщина, чи будь-які інші країни. Ця політика не завжди має бути правильною, вона може коригуватися з роками, але українці мають таке ж право на власні помилки, як і всі інші країни", - заявив Портніков. 

За його словами, справа у тому, що "для нас це нормально, а для наших сусідів ми продовжуємо залишатися колишньою радянською республікою", водночас у Польщі немає жодних проблем з точки зору історичної пам'яті з Білоруссю, яка досі живе в радянській парадигмі.

Читайте також: Комітет президентів України і Польщі зібрався на засідання у Кракові

"Так що цього не потрібно боятися. Більше того, Польща має право на власне трактування політики історичної пам'яті і на своє власне ставлення до української політики, тому що Польща - також суверенна держава. Для мене є тільки одна "червона лінія" - це коли наші сусіди, які є нашими стратегічними союзниками і друзями попри всі історичні негаразди, що очевидно між українцями і поляками були, стають союзниками наших ворогів. Тому що коли Польща виступає з політичними заявами, чи робить якісь "чорні списки", чи відбуваються якісь інші обміни такого типу політичними чи економічними діями, - це одна історія, а російські танки - це абсолютно інша історія. Я не хотів би, щоб наші сусіди - країни Центральної і Східної Європи - були союзниками країни, яка готова знищити Україну. Але цього з боку Польщі я абсолютно не бачу. Польща, незважаючи на всі претензії, які вона має і які пов'язані саме з цією незвичністю бачення України як самостійного суб'єкта, стратегічно залишається  країною, зацікавленою в нашому розвитку", - підкреслив Портніков.

Водночас він зазначив, що "ми маємо погодитися з тим, що українсько-польські стосунки будуть такими, якими вони є і якими ми їх бачимо".

"Нам треба навчитися з цим підходом жити, як і полякам треба навчитися з нашим підходом жити, і не чекати, що зміняться президенти і все буде гаразд", - сказав журналіст.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-