Заяви Сербії щодо українського посла зумовлені лише вказівками Кремля - Фріз

Заяви Сербії щодо українського посла зумовлені лише вказівками Кремля - Фріз

838
Ukrinform
Політична позиція офіційного Белграда щодо українського посла може бути зумовлена лише вказівками Кремля.

Про це написала народний депутат із фракції "Блок Петра Порошенка" Ірина Фріз у Facebook, коментуючи заяву МЗС Сербії щодо посла України Олександра Александровича.

"Оскільки немає жодних підстав та передумов для розвитку конфлікту та розбіжностей між Україною та Сербією, політична позиція Белграда може бути обумовлена лише вказівками Кремля. Переконана, що закиди сербської сторони до посла Александровича спрямовані на відволікання уваги від дій Сербії з фактичної підтримки антиукраїнської позиції Белграда, яку він демонструє останнім часом", - зазначила вона.

Фріз додала, що 2 серпня направляла звернення з приводу того, що Сербія приймає дітей з окупованих територій ОРДЛО та Придністров'я в рамках програми "Міжнародна школа дружби "Наша Сербія". Проект активно підтримується політичним керівництвом Росії. На відеокадрах з цих заходів можна бачити, як діти з ОРДЛО тримають в руках прапори самопроголошених організацій. Сербська влада досі, на жаль, не надала пояснень щодо такого визнання символіки "ДНР" та "ЛНР".

"Офіційний Белград за три роки не розпочав жодного переслідування осіб з числа великої кількості своїх громадян, які беруть участь в бойових діях на боці окупаційно-російських угрупувань на сході України. У 2016 році Сербія голосувала проти резолюції ООН з порушення прав людини в анексованому Криму", - нагадала Фріз.

Вона наголосила, що "це та інші неодноразові прояви підтримки Белградом російської політики відносно України, його мовчазної згоди щодо окупації Криму та частини Донбасу є наочними прикладами проросійської політики Сербії".

Читайте також: Лідер Сербської опозиційної партії закликає вислати з країни українського посла

Як повідомлялося, напередодні державний секретар Міністерства закордонних справ Сербії Івиця Тончев заявив, що посол України Олександр Александрович лише вчинив "марну спробу порушити відносини Сербії і Росії" своїм нещодавнім інтерв’ю сербській пресі з критикою нинішнього стану цих відносин.

За даними Радіо Свобода, Тончев закликав МЗС України і уряд у Києві вказати послові на "неприпустимість такої поведінки надалі", щоб "Белград не був змушений піти на звичні в таких випадках кроки". 

За словами Тончева, Александрович у своєму "останньому з низки скандальних інтерв’ю" "висловив думку, що Сербія не веде самостійної зовнішньої політики, тобто що вона є інструментом у руках Росії, таким чином дестабілізуючи весь регіон Західних Балкан і руйнуючи Європу".

Коментуючи слова посла про участь сербських добровольців, яких, за його словами, "Росія навчає вбивати українців", у російській гібридній агресії на сході України, держсекретар МЗС Сербії заявив, що і громадяни України брали участь у війнах на території колишньої Югославії, але Белград ніколи офіційно не дорікав за це Києву.

Олександр Александрович в інтерв’ю інтернет-виданню BIRN, яке оприлюднили 1 листопада, серед іншого, заявив, що президент Росії Володимир Путін "не турбується про Сербію, а лише використовує її як іще один інструмент для знищення Європи".

При цьому він згадав про сербських найманців, які воюють в Україні на боці проросійських сепаратистів. За його словами, нині там воює близько 300 сербів, і в Україні такі дії кваліфікуються як тероризм, а ці найманці лише дискредитують свою країну в очах українського народу. Сербія ж "не робить нічого, щоб перешкодити своїм громадянам воювати на сході України", сказав він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>