Посол ЄС обіцяє донести до Брюсселя

Посол ЄС обіцяє донести до Брюсселя "мовну" позицію Києва

Укрінформ
Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі погодився донести аргументацію України щодо статті 7 Закону «Про освіту» до Європейської Комісії та Європарламенту.

Про це йшлося під час зустрічі міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Мінгареллі у вівторок, 17 жовтня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Наша позиція, що у дошкіллі та початковій школі навчання здійснюється рідною мовою, з 5 класу починає поступово збільшуватися відсоток предметів, що вивчаються українською, а у старшій школі цей відсоток має зрости до 60% предметів, які вивчаються державною мовою. Ми сподіваємось на позитивний висновок Венеційської комісії, оскільки з правової точки зору текст мовної статті Закону «Про освіту» повністю відповідає як нашому законодавству, так і нашим міжнародним зобов'язанням. В законі закладено реальні можливості для того, аби діти повноцінно володіли як державною, так і рідною мовами, у разі відмінності», - зазначила Гриневич.

Міністр наголосила, що текст Закону грунтується на європейських цінностях та визначає структуру освіти, яка узгоджується зі структурою, що функціонує у країнах ЄС. У той же час, за її словами, питання імплементації мовної статті Закону «Про освіту» узгоджуватиметься у двосторонніх перемовинах з представниками національних меншин.

Читайте також: Точицький про мовне питання: Угорщина обрала шлях шантажу і політизації

«Ми розуміємо вашу аргументацію і готові донести цю позицію до Брюсселя», - відзначив на зустрічі Мінгареллі.

Він також підкреслив, що дуже прикро, що ситуація дійшла до рівня такого скандалу, адже загальна дискусія зараз ведеться навколо питання, яке не стосується реально важливих проблем України сьогодні.

Нагадуємо, що 11 жовтня представники болгарської меншини в Україні підтримали новий Закон «Про освіту».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-