Рада визначила основні засади кібербезпеки

Рада визначила основні засади кібербезпеки

Укрінформ
Верховна Рада України врегулювала і визначила основні засади кібербезпеки.

За прийняття відповідного законопроекту 2126а в цілому проголосувало 258 депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Парламент визначив, що об’єктами кіберзахисту є комунікаційні системи, в яких обробляються національні інформаційні ресурси та/або які використовуються в інтересах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та військових формувань.

Також до цього переліку віднесено об’єкти критичної інформаційної інфраструктури; комунікаційні системи, які використовуються для задоволення суспільних потреб та/або реалізації правовідносин у сферах електронного урядування, електронних державних послуг, електронної комерції, електронного документообігу.

При цьому порядок формування переліку об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, перелік таких об’єктів та порядок їх внесення до державного реєстру об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, а також порядок формування та забезпечення функціонування державного реєстру об’єктів критичної інформаційної інфраструктури затверджуються Кабінетом міністрів України. Повноваження щодо формування та забезпечення функціонування реєстру об’єктів критичної інформаційної інфраструктури у банківській системі України покладаються на Національний банк України.

Документом передбачається функціонування урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA. Її завданнями визначається, зокрема, аналіз даних про кіберінциденти, ведення державного реєстру кіберінцидентів; надання власникам об’єктів кіберзахисту практичної допомоги з питань запобігання, виявлення та усунення наслідків кіберінцидентів щодо цих об’єктів.

Читайте також: Чи є розуміння всередині України проблем кібербезпеки?

Основними суб’єктами національної системи кібербезпеки є відповідно до законопроекту: Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національна поліція України, Служба безпеки України, Міністерство оборони України та Генеральний штаб Збройних Сил України, розвідувальні органи, Національний банк України.

Водночас Рада не підтвердила поправку 186, яка була врахована комітетом. 

Народний депутат Ольга Червакова закликала колег не підтримувати цю поправку. «Вона встановлюватиме тотальну диктатуру», - наголосила депутат. Ця поправка передбачала, що Технологічна інформація щодо окремих об’єктів (груп чи типів об’єктів) може бути віднесена у порядку, передбаченому законом, до інформації з обмеженим доступом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-