Порошенко пропонує на рік продовжити "особливе самоврядування" на Донбасі - 04.10.2017 16:22 — Новини Укрінформ
Порошенко пропонує на рік продовжити "особливе самоврядування" на Донбасі

Порошенко пропонує на рік продовжити "особливе самоврядування" на Донбасі

Оновлено
1153
Ukrinform
Президент України Петро Порошенко пропонує Парламенту продовжити на рік особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться у тексті президентського законопроекту № 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", опублікованому на сайті ВР.

"Внести зміну до закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 45, ст. 2043), виклавши статтю 1 в такій редакції: "Стаття 1. Згідно з цим Законом тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України", - йдеться у тексті законопроекту.

Зазначається,  що це робиться, у тому числі, в рамках прагнення до відновлення територіальної цілісності України та створення необхідних умов для продовження процесу мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН. Крім того, таке рішення приймається "задля подальшої консолідації міжнародної підтримки" України у процесі мирного врегулювання, а також "створюючи необхідні умови для розгортання в окремих районах Донецької та Луганської областей миротворчої операції ООН".

Читайте також: Президент вніс до Ради ще один законопроект про реінтеграцію Донбасу

Як відомо, Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" був прийнятий у 2014 році. Між тим, діяла лише стаття 1 цього закону, де йшлося про запровадження на три роки особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Інші статті цього закону, згідно з прикінцевими положеннями, діють "з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, обраними на позачергових виборах, проведених відповідно до Конституції України, цього та інших законів України".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>