Порошенко пропонує на рік продовжити

Порошенко пропонує на рік продовжити "особливе самоврядування" на Донбасі

Оновлено
Укрінформ
Президент України Петро Порошенко пропонує Парламенту продовжити на рік особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться у тексті президентського законопроекту № 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", опублікованому на сайті ВР.

"Внести зміну до закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 45, ст. 2043), виклавши статтю 1 в такій редакції: "Стаття 1. Згідно з цим Законом тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України", - йдеться у тексті законопроекту.

Зазначається,  що це робиться, у тому числі, в рамках прагнення до відновлення територіальної цілісності України та створення необхідних умов для продовження процесу мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН. Крім того, таке рішення приймається "задля подальшої консолідації міжнародної підтримки" України у процесі мирного врегулювання, а також "створюючи необхідні умови для розгортання в окремих районах Донецької та Луганської областей миротворчої операції ООН".

Читайте також: Президент вніс до Ради ще один законопроект про реінтеграцію Донбасу

Як відомо, Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" був прийнятий у 2014 році. Між тим, діяла лише стаття 1 цього закону, де йшлося про запровадження на три роки особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Інші статті цього закону, згідно з прикінцевими положеннями, діють "з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, обраними на позачергових виборах, проведених відповідно до Конституції України, цього та інших законів України".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-