Нові підходи до пенсійного забезпечення - на підході?

Нові підходи до пенсійного забезпечення - на підході?

Блоги
1511
Ukrinform
Щодо необхідності термінового прийняття законопроекту стосовно підвищення пенсій

Верховна Рада України протягом пленарних днів 19-21 вересня 2017 року мала розглянути у другому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№6614). На жаль, через затягування окремими політичними силами початку проведення реформ, розгляд пенсійної реформи протягом пленарного тижня не відбувся.

Законопроектом №6614 передбачаються нові підходи до пенсійного забезпечення: зарахування до страхового стажу періодів для деяких категорій громадян, а саме: для приватних підприємців – окремі періоди здійснення підприємницької діяльності, для військовослужбовців – період строкової служби, для матерів – періоди здійснення догляду за дітьми, для студентів – період навчання у вищих навчальних закладах. Запроваджується автоматичний перерахунок пенсій та введення в дію накопичувальної системи пенсійного страхування з 1 січня 2019 року.

Пенсійна реформа має забезпечити підвищення розмірів пенсій для 10 мільйонів українських пенсіонерів. У тому числі: для 5,6 мільйонів пенсіонерів – проведення осучаснення розмірів пенсій; для 600 тисяч працюючих пенсіонерів – скасування обмеження пенсії та її виплата в повному розмірі; для одного мільйона пенсіонерів – підвищення пенсій до прожиткового мінімуму; для 104 тисяч жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років – скасування зменшення розміру пенсій та отримання її в повному обсязі.

Однак, зростання пенсій з 1 жовтня 2017 року – відкладено. Помилкою є вважати, що осучаснення пенсій Уряд може здійснити за власною постановою, без прийняття рішення Парламентом. Перенесення терміну застосування прожиткового мінімуму з 1 грудня на 1 жовтня та додаткове збільшення його розміру для підвищення пенсій та її призначення можливо виключно на законодавчому рівні.

Верховній Раді України потрібно консолідуватись і терміново розглянути законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№6614), щоб надати можливість Уряду зробити перерахунок пенсій і виплатити їх нашим громадянам без затримок у жовтні місяці.

Людмила Денісова
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>