Україна не звертатиме увагу на

Україна не звертатиме увагу на "освітню" істерику Держдуми РФ – Порошенко

Укрінформ
Україна не звертатиме увагу на істеричні заяви Держдуми Росії з приводу нового українського закону про освіту, однак з європейськими партнерами та сусідами проведе дискусію та роз’яснення.

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час зустрічі з працівниками освіти у Києві у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Звичайно, ми не маємо і не будемо звертати уваги на істеричні заяви Державної думи Росії, яку давно прозвали тюрмою народів. Із якої ми вирвалися і, я наголошую, ніколи не повернемося. Там, пригадайте Шевченка, "на всіх язиках все мовчить, бо благоденствує", - зазначив він.

Водночас Порошенко наголосив, що потрібно докласти чимало зусиль, щоб роз’яснити позицію України європейським партнерам, насамперед сусідам: "Довести їм та всім європейським структурам, що мовна стаття українського освітнього закону повністю відповідає європейським практикам".

Президент України додав, що в цій дискусії важливо чути одне одного. "І дуже важливо, щоби в цій дискусії ми чули один одного: ми їх чули, але й вони – обов’язково чули нас. Новий закон про освіту повинен не віддалити нас від Європи, ні в якому разі, а навпаки – наблизити", - зазначив він.

Читайте також: Порошенко: Ми не могли не посилити роль української мови у школі

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.

У законі передбачено, що діти нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть вчитися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або декількох дисциплін.

Водночас у ряді країн, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей нацменшин українською мовою.

Україна направила на експертизу до Ради Європи мовну статтю закону про освіту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-