Україна vs Росія: Мін’юст готує нові позови

Україна vs Росія: Мін’юст готує нові позови

Укрінформ
Україна готуватиме нові позови проти Російської Федерації до міжнародних судів, а також обгрунтовуватиме уже подані раніше позови.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко журналістам у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"До будь-яких позовів, які стосуються порушень з боку держави-агресора, ми залучаємося. Наразі є низка позовів у різних судах. Мова йде і про Міжнародний суд ООН, який має свою процедуру, і ми подали фактично дві заяви, які стосуються дискримінації українців у Криму і заборони фінансування тероризму з боку Російської Федерації. Є 5 позовів великих у Європейському суді з прав людини, є низка позовів, які подали державні компанії проти РФ, пов'язані із втратою майна на території Криму і Донбасу. Так само Україна подала заяву до Міжнародного кримінального суду стосовно подій, що відбулися в Криму і на Донбасі, тому технічно в один позов усі ці факти об 'єднувати неможливо в силу того, що розглядають різні судові інстанції. Але те, що будуть додаткові і позови, і додаткові обгрунтування тих позовів, які ми вже подали, це факт", - зазначив Петренко.

Читайте також: Нафтогаз уточнив суму позову до РФ: з відсотками - $7 мільярдів

За його словами, наразі Мін'юст закінчує підготовку великої юридичної позиції для ЄСПЛ по Донбасу так, як було зроблено по Криму.

"Багато матеріалу буде долучено до Міжнародного суду ООН, який слухає справу в Гаазі наступного року. Це великий процес, велика юридична війна, яка відбувається щодня", - зазначив Петренко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-