Україна вітає зусилля генсека ООН щодо реформування Організації – Порошенко

Україна вітає зусилля генсека ООН щодо реформування Організації – Порошенко

Укрінформ
Україна вітає зусилля генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша щодо реформування Організації.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи під час загальних дебатів 72-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, повідомляє прес-служба глави держави.

«Україна завжди виступала за необхідність реформування ООН з тим, щоб Організація відповідала вчасно та адекватно на більшість невідкладних глобальних викликів. У цьому зв’язку ми вітаємо зусилля, які генеральний секретар з першого дня свого обрання докладає для розробки і реалізації повноцінного та всеохоплюючого порядку денного реформування ООН», - заявив Порошенко.

Глава держави наголосив, що «чимало має бути зроблено, щоб втілити в реальність наше спільне бачення світу – мирного, процвітаючого та рівного, але виток насильства продовжує зачіпати все більше і більше країн та регіонів».

Він зазначив, що транснаціональний тероризм, використання сили в міжнародних відносинах, розповсюдження зброї масового знищення, криза біженців, бідність, порушення прав людини та вразливість довкілля - лише декілька з тих викликів, які стоять перед світом.

«Масштаб викликів вимагає нашої рішучої та спільної відповіді. Час діяти, і ми маємо дуже вузьке вікно можливостей, щоб уникнути сповзання в безповоротний хаос. Організація Об’єднаних Націй має бути на вістрі цього процесу», - підкреслив Президент.

Читайте також: Генсек ООН нагадує, що миротворці не замінять дипломатії

Глава Української держави привітав та підтримав ініціативу Сполучених Штатів щодо просування ефективної і цілеспрямованої реформи Об’єднаних Націй. «Всеохоплююча реформа Ради безпеки давно уже назріла», - сказав Петро та висловив сподівання, що 72-а сесія Генеральної асамблеї сповістить про новий етап у міжурядових переговорах стосовно програми реформи Ради безпеки.

Президент також привітав віце-прем'єра, міністра закордонних справ Словаччини Мирослава Лайчака з обранням президентом 72-ї сесії Генеральної асамблеї ООН та висловив повну підтримку усім пріоритетам, які були ним визначені на наступну сесію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-