Порошенко у Радбезі : Яка ще трагедія має статися, щоб ООН ввела миротворців на Донбас?

Порошенко у Радбезі : Яка ще трагедія має статися, щоб ООН ввела миротворців на Донбас?

Укрінформ
Трагедія на сході України, яка забрала життя 10 тисяч людей, покалічила 25 тисяч громадян та перетворила 1,8 млн на внутрішньо переміщених осіб, сягнула таких масштабів, що введення миротворчої місії ООН на Донбасі вже не мусить стояти під питанням.

З такою заявою виступив на засіданні Ради Безпеки ООН у середу Президент України Петро Порошенко, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Права людей на життя та свободу, а також свободу слова, свободу висловлювання продовжують порушуватися (на Донбасі – ред.) щодня. Люди можуть бути вбиті, бо вони йдуть до неправильної церкви, говорять неправильною мовою або просто не погоджуються", - підкреслив Президент.

Він нагадав, що в період з середини травня по серпень 2017 року Місія зі спостереження за правами людини в Україні зареєструвала 161 жертву серед цивільних, пов'язаних із конфліктом, у тому числі 26 загиблих та 135 поранених. І це відбувається в самому серці Європи.

"Якщо трагедія таких масштабів не гарантує присутності миротворців ООН, то що ж тоді може (гарантувати – ред.)? У цьому зв'язку я хотів би вкотре підтвердити мій запит до Ради Безпеки розгорнути миротворців на Донбасі - ми повинні просуватися далі на цьому шляху, й чим раніше, тим краще", - підкреслив президент.

Він привітав початок дискусій з цього питання в Раді Безпеки та запевнив, що Україна готова до конструктивної участі.

"Водночас, я мушу вкотре підтвердити, що шлях до ефективного миротворчого контингенту і, зрештою, врегулювання лежить через безумовне виведення всіх іноземних військовослужбовців, найманців, їхньої зброї та обладнання з України", - підкреслив Петро Порошенко.

Він також наголосив на необхідності забезпечення "надійного міжнародного контролю" над тимчасово неконтрольованою частиною українсько-російського державного кордону: "Це ключ, адже не може бути успіху в досягненні миру на Донбасі, не запобігаючи подальшому потоку російських військ, зброї, обладнання та найманців на Донбас".

Читайте також: Виступ Петра Порошенка на Генасамблеї ООН

Президент наголосив, що розгортання миротворчої операції ООН повинно відновити справедливість, відновити суверенітет України над її територією, а не заморозити конфлікт і закріпити окупацію. "Ніхто не може позбавити свободи України", - заявив глава Української держави.

Порошенко також підкреслив, що створення цієї місії має базуватися на всіх принципах ООН з підтримки миру. "І ми будемо наполягати на цьому протягом усього процесу переговорів, незалежно від того, як довго це триватиме", - зауважив Президент України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-